Wales, van budget naar wellness

3.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Artikelindex

soep
soep
Huilen. Niet van ellende, maar bij het snijden van de uien voor de Cawl.  Want op de 'budgetavond' in Wales moeten we na het boodschappen doen ons eigen potje koken. En met uien, kool, wortelen, aardappelen en vlees als belangrijkste ingrediënten van deze soep uit Wales valt er voor acht man heel wat te hakken en snijden. Maar buiten de uientranen valt er verder niets te huilen tijdens de van budget naar wellness trip naar Wales. En de soep? Die smaakt voortreffelijk!

 

 

free venue in Wales
free venue in Wales
Wales in al zijn facetten en voor elk budget. Dat is het thema van deze vijfdaagse reis naar Wales. Per dag ‘graden’ we geleidelijk op van budgetaccommodatie naar 5-sterren wellness. Zo zie je nog eens wat!
Na landing op het vliegveld van Cardiff, niet duurder dan de ferryboot en gezien beschikbare tijd en afstand net wat handiger, begint het low-budget deel van de reis. We pakken de bus, kosten ongeveer 3,50 euro per persoon, richting Cardiff centrum. Met de auto duurt de reis ongeveer 30 minuten, met de bus ruim een uur, omdat we stoppen in alle twaalf leuke en pittoreske dorpje die we onderweg tegenkomen. Ze hebben onuitspreekbare namen omdat in het Welsh veel medeklinkers aan elkaar geplakt worden. Omdat  zowel het Welsh als het Engels officiële talen zijn is echt alles, van menukaarten tot verkeersborden, tweetalig en heb je geen taalprobleem. 

Cardiff en film

Cardiff castle
Cardiff Castle
Eenmaal in Cardiff hebben we een paar uur om de stad te ontdekken. Ook low budget natuurlijk, dus we beginnen in het National Museum van Wales. Gratis entree en met verschillende tentoonstellingen. Ook leuk: het Wales Millennium Centrum en Cardiff Bay. Niet gratis, maar absoluut de moeite waard is Cardiff Castle waar we slechts tijd hebben voor een blik op de binnenplaats omdat we nog doormoeten naar Borth, aan de Cardigan Coast, de westkust van Wales, een autoreis van 2,5 uur. De trip is per bus te maken, maar dat kost je wel een hele dag.
Mike Davies, is onze gids en blijkt een wandelend, of eigenlijk rijdend geschiedenisboek. Wanneer we langs Pontypridd, een mijnstadje 25 km ten noorden van Cardiff komen zegt ons dat niets. Tot Mike zegt dat hier 'Sexbomb, sexbomb' zanger Tom Jones  is geboren. Kijk. Dat weten we dan weer wel. Omdat het al donker is in Borth gaan we snel boodschappen doen. Het is bijna een invasie in de twee lokale supermarktjes. Na een uurtje schillen, hakken, snijden en pruttelen mag het resultaat er zijn en staat onze Cawlsoep op tafel. De avond brengen we door in de gemeenschappelijke huiskamer van het YHO Borth Budget hostel waar we, met de benen omhoog, kijken naar een oude film. 

Middeleeuwen en eco

Maclylleth
Maclylleth
De zon schijnt als we naar het marktplaatsje Machynlleth rijden, dat volgens Mike wordt gezien als de originele middeleeuwse hoofdstad van Wales. Het 2000 inwoners tellende stadje staat bekend als excentriek, met veel kunstenaars, handwerklieden, prachtige vergezichten over de dalen en historische plekjes. De traditionele woensdagmarkt wordt gehouden op dezelfde plek als tijdens de middeleeuwen. 

Net buiten Machynlleth vind je het CAT. In dit Centrum voor alternatieve Technology merk je dat het land iets achter loopt op Europa als het gaat om alternatieve energie. Zijn bij ons spaarlampen heel gewoon, aan de overkant van de Noordzee staat het gebruik nog in de kinderschoenen. CAT heeft een interessant bezoekerscentrum.

 

Paddenstoelen en regen

Uitleg over paddenstoelen
Uitleg over paddenstoelen
In Rhayader wacht Daniel Butler. Het is de bedoeling dat we samen met hem wilde paddenstoelen gaan zoeken. Helaas regent het nu net pijpenstelen zodat we onze poging al snel staken en meegaan naar zijn zeer bijzondere en eigengebouwde huis. Daar horen we alles over de paddenstoelen die we niet geplukt hebben! Slapen doen we die avond mid-budget in het Gaer Farm Bed & Breakfast.

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder

Op vakantie in je eigen chalet

Op vakantie in je eigen chalet

Wat is er nou fijner dan vakantie vieren in je eigen chalet of stacaravan. Je hoeft nooit te zoeken naar spullen omdat je precies weet wat je hebt. Je hebt je eigen keukeninventaris en je eigen kasten, waarin je kleding kunt laten hangen. Je kunt altijd naar je chalet gaan, zonder dat je een reservering hoeft te maken. En… de (klein)kinderen kunnen ook heerlijk langs komen en blijven logeren. Maar hoe vind je nu een mooi chalet dat aansluit bij jouw wensen?

Lees verder