‘Hete zomer maakte veel vakantiegangers ziek’

1.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Hitte maakte ziek ©puuropreis
Hitte maakte ziek ©puuropreis

Flauwtes, oor- en huidontstekingen, maag- en darminfecties. Nogal wat Nederlandse toeristen hebben er de afgelopen zomer last van gekregen tijdens hun vakantie. Alarmcentrale Eurocross Assistance wijt deze klachten aan de langdurige hitte in grote delen van Europa.

Toeristen zijn door de hitte vaker flauwgevallen, natuurwater raakte besmet met ziekmakers, wat bij zwemmers ontstekingen veroorzaakten. De ingewanden van toeristen kregen het extra te verduren, omdat voedsel door de hitte sneller bedierf.

Eurocross kreeg in de zomervakantie bijna 60.000 telefoontjes van Nederlanders in nood in het buitenland; een groei van 8 procent ten opzichte van 2017. De meeste meldingen kwamen uit Spanje, Frankrijk, Italië en Duitsland. Het aantal meldingen uit Griekenland steeg met 25 procent, volgens de alarmcentrale omdat dit land onder Nederlanders weer populair is geworden.

Veel voertuigen langs de kant

Niet alleen mensen hadden volgens Eurocross last van de uitzonderlijk warme zomer, ook voertuigen. Zo belden er veel mensen die langs de kant van de weg stonden met oververhitte motoren en kapotte koppelingen. De alarmcentrale zegt dat dit vooral voor mensen met een camper een groot probleem is. Er zijn maar weinig vervangende kampeerauto’s beschikbaar om de vakantie voort te zetten, aldus een woordvoerder van de alarmcentrale.

 

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Tips voor een lange auto- of vliegreis

Tips voor een lange auto- of vliegreis

De meeste mensen zien op tegen een lange(re) vlieg- of autoreis. Natuurlijk is het vooruitzicht van vakantie heerlijk, maar je wilt zo uitgerust mogelijk aankomen. En zeker als je economy vliegt zijn de stoelen krap, is de zitting dun en kun je amper achterover met de rugleuning. Ook in de auto kunnen stoelen oncomfortabel worden als je er langere tijd in moet zitten. We geven wat tips voor een lange auto- of vliegreis. 

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

Noorderlicht: dit natuurfenomeen met je eigen ogen zien staat bij veel mensen op hun verlanglijstje. Maar waar kun je nu het beste het noorderlicht zien. Wordt het Zweden? Of toch IJsland? We geven je vijf mooie plekken, die overigens ook zonder het noorderlicht zeer de moeite waard zijn

Lees verder

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Nederland telt inmiddels 3,4 miljoen E-bikes en 350.000 elektrische auto’s. Prettige vervoermiddelen, al kunnen de actieradius en het laden nog wel dingetjes zijn. Puur op reis trekt voor het eerst met een elektrische auto van Nederland naar het zuiden van Frankrijk. Een verslag van onthaasten 2.0, dat kunnen we alvast voorspellen.

Lees verder

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Wat zou het heerlijk zijn om altijd businessclass of eersteklas te vliegen. Zeker op langere vluchten is dat zoveel comfortabeler dan in economy class. Helaas hangt daar ook een behoorlijk prijskaartje aan. En niet iedereen kan, of wil, zich dat extra bedrag veroorloven. Toch kun je ook voor minder geld je een aantal dingen doen om de vliegreis ook in economy een stuk aangenamer te maken.Trouwens, deze tips zijn ook zeer bruikbaar voor langere auto- bus- of treinreizen.

Lees verder

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum
Adrikaanse kunst: met de tentoonstelling In Schitterend Licht geeft het Afrika Museum in Berg en Dal een platform aan hedendaagse kunst uit Afrika. De tentoonstelling vormt een dynamische dialoog tussen heden en het recente verleden en viert de rijkdom en diversiteit van Afrikaanse kunst en de verspreiding daarvan. 

Lees verder