Tropische Nederlandse natuur

Sinds 10 oktober 2010 bestaat het Koninkrijk der Nederlanden niet meer uit Nederland, de Nederlandse Antillen en Aruba, maar uit Nederland, Curaçao, Aruba en Sint Maarten. Bonaire, Sint Eustatius en Saba – de zogeheten BES-eilanden - hebben nu een status die vergelijkbaar is met Nederlandse gemeenten.
Door deze aanpassing mag Nederland zich eigenaar noemen van de territoriale wateren, de 24-mijlszone en de Exclusieve Economische Zone (EEZ) van Bonaire, Sint Eustatius en Saba. In dit deel liggen volgens deskundigen waardevolle ecosystemen, zoals de Sababank. Deze rug van meer dan 60 kilometer heeft een kolossaal koraalrif, dat te boek staat als vissenkraamkamer voor dit deel van de Caribische Zee.
Om nog even een indruk te geven van het verworven zeegebied: het is groter dan de Nederlandse delen van de Noordzee en de Wadden bij elkaar. Die zijn samen 61.000 km2 groot.











