Oostenrijk wil skigebieden open, koste wat kost

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Oostenrijk Wintersport ©puuropreis.nl
Wintersport ©puuropreis.nl

Op wintersport in coronatijd? Duitsland, Frankrijk en Italië vinden dat weinig verantwoord en willen hun skigebieden tot 10 januari gesloten houden. Oostenrijk zit echter op een heel andere lijn: met kerst moet daar gewoon kunnen worden geskied. Zwitserland zit op eenzelfde lijn.

Het standpunt van Oostenrijk is ingegeven door het grote economische belang van de wintersport. De opbrengst staat gelijk aan 15 procent van het bruto binnenlands product. Als de skigebieden dicht zouden blijven, betekent dit wekelijks een verlies van 800 miljoen euro, zo is becijferd door het ministerie van Financiën.

Daarnaast is volgens de Oostenrijkse autoriteiten veilig wintersporten heel goed mogelijk. Volgens minister Elisabeth Köstinger van Toerisme raken mensen niet besmet op de piste, maar tijdens evenementen na afloop. ,,Om die reden hebben we dit jaar de après-ski verboden”, zei ze tegen het magazine Der Spiegel. Bovendien zijn er in haar ogen voldoende maatregelen genomen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Voor de skiliften zijn afstandsmarkeringen gekomen, er is een maximum ingesteld van mensen die zich voor of in een lift mogen bevinden en gondelliften draaien dit seizoen zonder dak, om meer frisse lucht binnen te laten. Ten slotte wordt volgens de minister voor het wintersportseizoen de Oostenrijkse bevolking massaal getest, ook het personeel van skiliften, hotels en andere accommodaties.

Boek je  wintervakantie

Liever één lijn voor Europa

Duitsland, Frankrijk en Italië zien liever dat Europa één lijn trekt. Met zo’n besluit willen de regeringsleiders voorkomen dat wintersporters naar plekken gaan reizen waar nog wel valt te skiën. Als Oostenrijk vasthoudt aan de opvatting de skigebieden toch te openen, overweegt Italië de grenzen met het buurland te sluiten. Dit om te voorkomen dat ‘het vakantiegeld uitgegeven wordt in Oostenrijk en daarna het virus geïmporteerd wordt en wij ermee zitten’, aldus een zegsman van de regering. Markus Söder, minister-president van de Duitse deelstaat Beieren, waarschuwt Duitsers die een dagtripje naar Oostenrijk plannen dat ze na terugkeer tien dagen in quarantaine moeten.



De Europese landen kunnen Oostenrijk overigens niet dwingen, ze kunnen uitsluitend een appel op het land doen. De houding van het Alpenland is overigens opmerkelijk te noemen. Begin dit jaar was in Tirol wintersportoord Ischgl – ook wel het Ibiza van de Alpen genoemd - juist een van de plekken waar het virus zich ongebreideld kon verspreiden. Restaurants en cafés waren overvol en evenementen werden drukbezocht, ook al waren er indringende signalen over een besmettelijk virus. Toeristen namen dat vervolgens door heel Europa mee naar huis.

Een Oostenrijkse consumentenorganisatie is inmiddels naar de rechter gestapt vanwege de uitbraak van het coronavirus in Tirol. De Verbraucherschutzverein (VSV), waarbij zich ook honderden Nederlanders hebben aangemeld, vindt dat de autoriteiten te traag hebben opgetreden om verspreiding van het virus te voorkomen.

Lees ook:

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder

Op vakantie in je eigen chalet

Op vakantie in je eigen chalet

Wat is er nou fijner dan vakantie vieren in je eigen chalet of stacaravan. Je hoeft nooit te zoeken naar spullen omdat je precies weet wat je hebt. Je hebt je eigen keukeninventaris en je eigen kasten, waarin je kleding kunt laten hangen. Je kunt altijd naar je chalet gaan, zonder dat je een reservering hoeft te maken. En… de (klein)kinderen kunnen ook heerlijk langs komen en blijven logeren. Maar hoe vind je nu een mooi chalet dat aansluit bij jouw wensen?

Lees verder