Albanië in de schijnwerpers op de Fiets en Wandelbeurs

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Albanië staat de laatste tijd volop in de toeristische spotlights. Op de Fiets en Wandelbeurs in Utrecht (1-3 maart) brengt ambassadeur Adia Sakiqi van Albanië de fiets- en wandelmogelijkheden in haar land uitgebreid onder de aandacht.
 
National Geographic riep het land vorig jaar nog uit tot de toeristische bestemming van de toekomst en ook de Engelse krant The Guardian prees het in haar jaarlijkse toerisme-overzicht aan als ‘the place to visit’. 
En met redenen. Want dit mediterrane land heeft alles wat een moderne toerist zich wensen kan. En dat zonder de bekende uitwassen van overvolle resorts en de uniforme uitstraling die je overal elders langs de Middellandse Zee zo vaak vindt.
 

Actief toerisme

Behalve een schitterende kust met azuurblauwe zee en intieme strandjes, heeft Albanië ook veel te bieden aan de actieve toerist. De bergen in het noorden en oosten van het land zijn een eldorado voor wandelaars en bergsporters. En de stille wegen in het binnenland bieden fietsers ongekende mogelijkheden. 
Is er in de afgelopen jaren al een mooi aanbod aan fiets- en wandelroutes uitgezet, in de komende jaren zal dat alleen nog maar toenemen. Zo zijn er plannen voor een heus wandelnetwerk rondom de hoofdstad Tirana. Ook in het zuiden, in de omgeving van de schitterende ruïnes van Butrint, is een netwerk van wandel- en fietsroutes in ontwikkeling.
 
468x60 Herfstbesparingen

Lezing over Albanië

De presentatie van Adia Sakiqi is op vrijdag 1 maart in Zaal 6 van Jaarbeurs, vanaf 11.00 uur. Ook geeft Elsi Rizvanolli op de beurs een lezing over wandelen rondom Tirana en staat Thierry Joubert stil bij de Via Dinarica, een wandelroute die zeven Balkanlanden aan elkaar rijgt.
 
TIME TO SMILE
 

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Nog even en dan is het weer zomervakantie! Weet jíj al wat je gaat doen? Ben je van plan met de auto naar Frankrijk te gaan? Of wil je dit keer op de motor richting de Ardennen? Ook kun je de fiets pakken en een lange route door Europa afleggen. Welke plannen je ook hebt, zorg er altijd voor dat je goed verzekerd bent. Een verzekering is namelijk het vangnet als de dingen anders lopen dan je had gehoopt. Wij laten je graag zien welke verzekeringen je nodig hebt om te genieten van een zorgeloze vakantie.

Lees verder

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder