Voor wie graag wandelt en fietst
Uit de honderden deelnemers van de Fiets en Wandelbeurs licht Puur op reis er voor deze gelegenheid drie Europese landen uit: gastland Duitsland, Montenegro en Polen.
Duitsland
Een paar mooie fietsmogelijkheden bij onze oosterburen willen we je trouwens niet onthouden. Langs de Moezel vind je de Mosel-radweg, door Beieren en Oostenrijk kun je fietsen over de Mozart-radweg, in het Münsterland vind je honderden kilometers aan vrijliggende fietspaden en rustige wegen voor wie van kastelen houdt, kan grenzeloos gaan genieten op die Romantische Strasse.
Belangstelling gekregen voor Duitsland? Bekijk dan ons uitgebreide reisaanbod vol stedenschoon, ecologische onderkomens en andere prachtige plekken.
Montenegro
In de ontwikkeling van het toerisme is samenwerking met de buurlanden belangrijk. Een voorbeeld is het project Peaks of the Balkans. Deze wandelroute in de Prokletije (‘verdoemde bergen’) verbindt enkele hoogtepunten van Montenegro, Albanië en Kosovo met elkaar. Het project is tot stand gekomen met steun van de Nederlandse ontwikkelingsorganisatie SNV en de Duitse GIZ. Inmiddels is een overeenkomst getekend tussen de autoriteiten van de drie landen. Die maakt grensoverschrijdende wandeltochten mogelijk, zonder dat je langs officiële grensovergangen moet. Je moet vooraf alleen wel even toestemming voor de tocht vragen. Wil je overigens meer weten over de Prokletije? Paul Wennekes, kenner van Montenegro, geeft op de beurs lezingen over de ‘verdoemde bergen’.
Belangstelling gekregen voor Montenegro? Maak dan deze reis, waarin natuurschoon en geschiedenis zijn gebundeld.
Polen
Belangstelling gekregen voor Polen? Bekijk dan ons aanbod van reizen door oerbossen en gebergten.
E-bikes, tandems, kinderen en bagagewagens
Een beurs is natuurlijk geen beurs als er geen thema’s zijn. Ook de Fiets en Wandelbeurs heeft er verscheidene. Zo kun je op het grootste overdekte fietsparcours van de Benelux (bijna 2000m²) onder deskundige begeleiding e-bikes testen. Fietsen met trapondersteuning worden namelijk steeds populairder, ook onder jongeren. Wie meer over de mogelijkheden van deze fietsen wil weten, die zou de lezing van Theresa Hansen moeten volgen. Zij vertelt alles over reizen op elektrische fietsen langs de noordoostelijke kust van Spanje.
Wil je al op voorhand de voor- en nadelen van een e-bike tegen elkaar afzetten? Raadpleeg dan deze checklist!
Een andere aparte fiets is en blijft de tandem. De Tandemclub zet een informatiepunt op, waar je alles over deze lange tweewieler te weten kunt komen. Natuurlijk, een proefritje maken mag ook.
En ten slotte: op pad met de kids? In het paviljoen Fietsen met kinderen kom je alles te weten, onder meer over georganiseerde fietsvakanties. Op deze plek vind je trouwens ook moderne karretjes en aanhangwagens, waarin je de bagage veilig en droog achter je fiets kunt vervoeren.