Wat snap ik niet van de Nederlandse coronamaatregelen?

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Wat snap ik niet? Natuur
Lekker wandelen in de natuur ©MvdW

Ik kan er ondertussen een boek over schrijven, maatregelen die worden genomen en die ik absoluut niet snap. Omdat ze in mijn ogen onlogisch zijn, of niet gestoeld op enige wetenschappelijke onderbouwing. Ben ik de enige?

Om maar te beginnen bij het begin: ja. Er is absoluut een coronapandemie. Al wordt die pandemie zo langzamerhand endemisch. In heel veel landen (helaas niet overal) dalen de coronacijfers. Dit komt doordat bijvoorbeeld:

  • steeds meer mensen gevaccineerd worden;
  • de cijfers van vorig jaar laten zien dat er sowieso dalingen zijn in de zomermaanden;
  • heel veel mensen al corona hebben gehad.

Wat snap ik niet van de maatregelen die in Nederland genomen worden?

Je mag wel massaal naar de supermarkt, maar niet naar een museum, film of theater terwijl daar vorig jaar ingrijpende maatregelen zijn genomen om het veilig te maken. En bewezen is dat het veilig was! En de uitspraak ‘je HOEFT niet naar het theater, je kunt ook een DVD-opzetten van minister De Jonge vind ik ontzettend badinerend. En ik snap niet dat deze minister in ‘songfestivalschoenen’ het songfestival heeft bijgewoond. Hij HOEFT niet naar Ahoy. Hij had het ook, net als (bijna) iedereen gewoon op tv kunnen zien.

De scholen gaan weer open zonder beperkingen, maar de docenten zijn nog (lang) niet gevaccineerd.

De vaccinaties waren door demissionair minister De Jonge ‘de uitweg naar normaal’. Maar het blijkt in de praktijk niet uit te maken of je gevaccineerd bent want de testmaatschappij wordt opgetuigd.

De vaccinaties gebeuren in een merkwaardige volgorde waarbij de keuze voor een bepaald vaccin aan mensen wordt onthouden. Voor het gemak wordt zo ongeveer de hele  voorraad AstraZeneca aan mensen tussen de 60 en 65 jaar voorgeschreven. Het blijkt dat in die groep bij vrouwen toch ook bijwerkingen voorkomen en afgezien daarvan, meer dan de helft zich wel wil laten vaccineren, maar dan met een ander vaccin. Wie denkt de minister van Volksgezondheid wel dat hij is door die groep te kleineren en te zeggen dat ze dan aan het eind van het jaar maar moeten zien of er nog vaccin beschikbaar is. Ik snap dat niet.

Het gele vaccinatieboekje, internationaal erkend, blijkt ineens door dezelfde minister afgeschreven te worden en hij geeft zelfs de instructie aan de GGD om de coronavaccinatie niet meer bij te schrijven. Want er moet een app komen. Wat weer lastig wordt omdat zo ongeveer een miljoen vaccinaties niet zijn geregistreerd door RIVM.

Je ‘mag’ weer twee bezoekers thuis ontvangen. Maar massale bijeenkomsten van voetbalsupporters ‘die je toch niet tegenhouden kan’ zijn blijkbaar geen probleem? Wat snap ik niet?

Het is ook echt wel vastgesteld dat het aantal besmettingen buiten heel erg klein is. De door de ministers verwachte grote uitbarstingen naar aanleiding van Koningsdag en andere voetbalfeestjes is uitgebleven. Dus waarom zo ontzettend moeilijk doen over zeer goed te reguleren bijeenkomsten buiten?

Reizen. Het is echt de bedoeling van het Ministerie van Buitenlandse Zaken dat er zo min mogelijk gereisd wordt. Want waarom blijven landen die ondertussen echt van oranje naar geel kunnen, dan toch oranje? Pleit ik voor ongebreideld reizen? Nee, maar ik denk dat je niet voor anderen kunt bepalen of een buitenlandse reis al dan niet noodzakelijk is. Sommige mensen willen op vakantie, sommige mensen hebben andere redenen om te reizen. Dat mag allebei. Het uniforme ‘over een kam scheren’ van reizigers en de willekeur van de reisadviezen snap ik niet. Reizen zou weer mogelijk moeten worden als je gevaccineerd bent. Maar dat blijkt nog een enorm lange weg te zijn. O, en als je toch wilt boeken omdat vakanties weer beperkt mogen, kijk dan eens hier.

Wat snap ik wel?

Natuurlijk is wat ik niet snap, wat IK niet snap. Je mag het met me eens zijn, of niet. Ik kan me alleen in alle oprechtheid soms verbazen over wat ik krom vind.
Gelukkig zijn er ook heel veel mooie dingen gebeurd het afgelopen jaar. En de verplichte pauzeknop die is ingedrukt, heeft ook rust, inzichten en een sterkere verbondenheid met zich meegebracht. Familie en vrienden zijn belangrijker dan we in ons drukke leventje van 'vroeger' realiseerden. Vrijheid is belangrijk. Vrijheid om te doen, te denken en te kunnen. En reizen? Dat blijkt ook te kunnen in Nederland. Rustig wandelen door de polders, in de natuur. Slenteren door (verlaten) stadjes. Het was allemaal belangrijk het afgelopen jaar en wat duidelijk werd is dat het belangrijk is te genieten van wat je hebt. Dat snap ik absoluut wel.

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Nog even en dan is het weer zomervakantie! Weet jíj al wat je gaat doen? Ben je van plan met de auto naar Frankrijk te gaan? Of wil je dit keer op de motor richting de Ardennen? Ook kun je de fiets pakken en een lange route door Europa afleggen. Welke plannen je ook hebt, zorg er altijd voor dat je goed verzekerd bent. Een verzekering is namelijk het vangnet als de dingen anders lopen dan je had gehoopt. Wij laten je graag zien welke verzekeringen je nodig hebt om te genieten van een zorgeloze vakantie.

Lees verder

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder