Camperen of kamperen?

0.65909090909091 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

CampersHet waren 7000 fantastische kilometers, onze roadtrip die we met de camper door Europa maakten. We deden Frankrijk, Portugal en Spanje aan in ruim 6 weken en zagen mooie steden en pittoreske dorpjes, afgewisseld met mooie natuur. We stonden op rustige plekken in de bergen, op rustieke plekken aan zee en soms gewoon op een plein. Maar nergens langer dan 2 nachten. Dan pakten we onze landkaart, prikten de volgende bestemming en gingen weer op pad.

Vaak haalden we die bestemming, maar soms kwamen we onderweg zoiets leuks tegen dat we ter plekke besloten om ons reisplan aan te passen. Dat kan immers makkelijk met een camper. Je hebt alles bij je en hoeft niet terug naar een ‘basislocatie’.

Zwerven door Europa dus.
Toen we eind januari vertrokken was het nog koud. We maakten in Santiago de Compostella zo’n noodweer mee dat we dachten met camper en al omgeblazen te worden. Maar alle stormen doorstonden we met glans (en wat angst) en gelukkig brak, hoe zuidelijker we kwamen, de zon steeds meer door. Eenmaal in Portugal werd het lekker ‘overwinterweer’.

Zoeken naar een plekje

In Frankrijk waren de campings nog gesloten. Nu ben je met een camper  zelfvoorzienend en heb je geen camping nodig, maar af en toe is het lekker om een wat ruimer te kunnen douchen. Afijn, daar werden het camperplekken dus, waar we alleen of met 1 of 2 andere campers stonden.
In het zuiden van Spanje en Portugal bleek het seizoen duidelijk al wel aangebroken. Of loopt het gewoon het hele jaar door, want zelden zag ik zoveel campers als daar.
En zag ik nog iets verrassends: camperaars die met hun mobiele huis wel 2 tot 3 maanden op één plek bivakkeren. Het was zelfs zo druk met langstaanders dat camperplaatsen vol waren. Daar kom je dan met je ‘zwerfauto’, zoals de Belgen zeggen, en moet je tussen die soms wel heel grote jongens nog ergens een piepklein plekje vinden.

                  

Uitbouw en auto

Ja. Grote jongens. In de categorie 'bus'. Met een een uitbouw aan de zijkant, een kleine auto ernaast, een aanhanger erachter en een aggregaat eronder. Of kleinere campers met een huurauto ervoor. Een apart verschijnsel. Ieder moet doen wat hij wil, maar waarom zou je een rijdend huis ergens maanden neerzetten, compleet met voortent, kooktent en schuurtje en dan een auto huren om mee rond te rijden? Is het dan niet handiger om een caravan ergens neer te zetten en met je eigen auto op pad te gaan? Of een huisje te huren als je ergens een paar maanden wilt blijven? Ik vroeg het aan een echtpaar op een camping in Portugal en zij gaven aan dat ze het elk jaar doen, dat ze ondertussen heel wat andere stellen hadden leren kennen die daar ook al jaren overwinteren en dat het heel gezellig was, met onderling georganiseerde kaart- en bingoavonden.
En waarom met een camper? Dat was op de heen- en terugreis wel gemakkelijk omdat je dan niet per se op een camping hoefde te overnachten.

Okay,

Ik vind met je camper ergens weken of maanden gaan staan eigenlijk meer kamperen, en dat is niet hoe wij willen camperen. Wij gaan op pad met een zwerfauto. En wij hebben gezworven. 7000 fantastische kilometers lang. Onze keus om dat zo te doen. Wat zou jullie keus zijn?

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Vakantiebeurs 2024: win entreetickets bij Puur op reis

Vakantiebeurs 2024: win entreetickets bij Puur op reis

Vakantiebeurs in de Jaarbeurs Utrecht is dé ultieme manier om in een dag de wereld rond te gaan. Vind de meest bijzondere en mooiste onontdekte bestemmingen van over de hele wereld, ontdek nieuwe culturen, smaken en avonturen en laat je informeren over de nieuwste reistrends. En… doe mee aan onze prijsvraag waarmee je twee entreekaarten kunt winnen zodat je de Vakantiebeurs gratis kunt bezoeken!

Lees verder

Hoe verminder je de winterdip? Lees de tips

Hoe verminder je de winterdip? Lees de tips

Ben je in de winter ook vermoeider en heb je een neerslachtig gevoel? Is 'futloos' met grote letters boven je hoofd geschreven en is dat niet te wijten aan je gezondheid? Dan zou je wel eens last kunnen hebben van de winterblues of winterdip. Veel mensen hebben last van de kou en negatieve gevoelens die de winterdip kunnen versterken.

Lees verder

De beste reistijd voor een rondreis door Australië

De beste reistijd voor een rondreis door Australië

Australië, het land van eindeloze stranden, indrukwekkende steden en een unieke flora en fauna. Een rondreis Australië is een droom voor veel mensen. Het continent is zo groot en gevarieerd dat je er gemakkelijk maanden kunt rondreizen zonder je te vervelen. Van het bruisende Sydney tot de stille outback, van het Great Barrier Reef tot de regenwouden van Queensland. Je kunt er surfen, duiken, hiken en kangoeroes in het wild zien.

Lees verder

Tips voor een lange auto- of vliegreis

Tips voor een lange auto- of vliegreis

De meeste mensen zien op tegen een lange(re) vlieg- of autoreis. Natuurlijk is het vooruitzicht van vakantie heerlijk, maar je wilt zo uitgerust mogelijk aankomen. En zeker als je economy vliegt zijn de stoelen krap, is de zitting dun en kun je amper achterover met de rugleuning. Ook in de auto kunnen stoelen oncomfortabel worden als je er langere tijd in moet zitten. We geven wat tips voor een lange auto- of vliegreis. 

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

Noorderlicht: dit natuurfenomeen met je eigen ogen zien staat bij veel mensen op hun verlanglijstje. Maar waar kun je nu het beste het noorderlicht zien. Wordt het Zweden? Of toch IJsland? We geven je vijf mooie plekken, die overigens ook zonder het noorderlicht zeer de moeite waard zijn

Lees verder