Stedentrip in eigen land populair in coronatijd

4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Leeuwarden, populaire stedentrip
Leeuwarden, populaire stedentrip ©puuropreis

Een uitje naar een stad in eigen land is in coronatijd een populaire activiteit voor Nederlanders. Het aantal vakantiegangers dat in juli een stedentrip maakte, is vergeleken bij dezelfde periode namelijk vorig jaar fors gestegen, zo leert onderzoek van Voordeeluitjes.nl. Naast stedentrips waren luxe uitjes en luxe vakantie meer in trek.

Vooral Zwolle (+870 procent) en Den Haag (+474 procent) kenden spectaculaire stijgingen van het aantal boekingen. In absolute aantallen waren Maastricht en Rotterdam het populairst.

Ondanks dat de Nederlandse overheid uit angst voor het coronavirus opriep de grote steden zoveel mogelijk te mijden, is in juli het aantal vakanties in de tien grootste steden met 175 procent gestegen ten opzichte van het jaar ervoor. Ook het aantal vakantietrips naar de Veluwe, Achterhoek, Twente, Limburg of de Waddeneilanden namen toe: met 60 procent.

Genieten in een vakantiewoning aan de Nederlandse kust

Naast Den Haag werden in juli in Groningen (+235 procent), Breda (+213 procent) en Eindhoven (+182 procent) fors meer overnachtingen geboekt dan het jaar ervoor. Maar voor een stedentrip laten ook de middelgrote steden een opmerkelijke groei van het aantal boekingen zien. Naast Zwolle waren Leeuwarden (+427 procent), Den Bosch (+358 procent), Maastricht (+286 procent) en Deventer (+205 procent) bijzonder populair onder binnenlandse vakantiegangers.

Keuze voor de kust

"Door corona vierden veel Nederlanders de vakantie dit jaar liever in eigen land”, zegt Remi Wouters van Voordeeluitjes.nl. "Vakantiegangers kozen in juli massaal voor het strand, waardoor veel kustbestemmingen al snel waren volgeboekt. Hierdoor weken veel Nederlanders uit naar steden vlak bij de kust zoals Leiden, Den Haag, Alkmaar en Haarlem. Op die manier combineerden ze een stedentrip met een bezoek aan het strand.”

Opvallend genoeg zagen vooral hotels met ten minste vier sterren het aantal boekingen fors toenemen (+60 procent). Daarnaast gaven vakantiegangers meer geld uit aan extra’s die hotels te bieden hebben, zoals een (driegangen)diner of het huren van een fiets. "De mogelijkheden om vakantie in het buitenland te vieren, waren dit jaar natuurlijk erg beperkt”, zegt Wouters. "Doordat buitenlandse trips vaak wat kostbaarder zijn, besloten veel vakantiegangers nu voor luxe in eigen land te kiezen.”

De beste fietsartikelen koop je bij Aktiesport

Hoewel een vakantie in eigen land bijzonder populair is, was het aantal annuleringen nog nooit zo hoog. In juli annuleerden vakantiegangers bijna dubbel zo vaak hun vakantie als in dezelfde maand vorig jaar. "Dit heeft alles te maken met de onzekerheid die het virus met zich meebrengt. Mensen zijn tot het laatste moment afwachtend en volgen de coronacijfers en de adviezen van het kabinet op de voet”, aldus Wouters. "We zien daarom ook dat last-minute vakantiereizen deze zomer ongekend populair waren. Het overgrote gedeelte van deze vakanties werd zelfs zeven dagen voor vertrek geboekt.”

Lees ook

Kies de beste fiets- en wandelroute van 2021

Vijftigplusser mijdt deze vakantie drukke plekken

Vertrouw je op een goed schoongemaakte hotelkamer?

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Nog even en dan is het weer zomervakantie! Weet jíj al wat je gaat doen? Ben je van plan met de auto naar Frankrijk te gaan? Of wil je dit keer op de motor richting de Ardennen? Ook kun je de fiets pakken en een lange route door Europa afleggen. Welke plannen je ook hebt, zorg er altijd voor dat je goed verzekerd bent. Een verzekering is namelijk het vangnet als de dingen anders lopen dan je had gehoopt. Wij laten je graag zien welke verzekeringen je nodig hebt om te genieten van een zorgeloze vakantie.

Lees verder

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder