Paphos en Aarhus zijn een jaar Europese culturele hoofdsteden

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Paphos @pixabay

Voor zeker twee Europese steden is 2017 een bijzonder jaar. De havensteden Paphos op Cyprus (foto) en Aarhus in Denemarken mogen zich dit jaar culturele hoofdstad van Europa noemen. Voor volgend jaar heeft het Europees Parlement ook aan Nederland gedacht: Leeuwarden mag zich dan een jaar lang culturele hoofdstad noemen, evenals Valletta op Malta.

Met de jaarlijkse keuze wil het Europees Parlement de rijkdom, de verscheidenheid en de gemeenschappelijke kenmerken van de Europese culturen tot hun recht laten komen en ertoe bijdragen dat de burgers van de Europese Unie elkaar beter leren kennen.

Paphos - ook wel Pafos genoemd - is een havenstad met zo’n 35.000 inwoners in het zuidwesten van het eiland in de Middellandse Zee. Vanwege de grote archeologische waarde staat de hele stad op de werelderfgoedlijst van Unesco. Paphos is populair bij toeristen, en toerisme is dan ook een belangrijke bron van inkomsten voor de stad. Naast de mooie stranden komen de toeristen ook voor de natuur in en rond het Troodosgebergte. Niet ver van de stad steekt de rots van Aphrodite (Petra tou Romiou) uit zee op. Volgens legendes zou Aphrodite, de godin van de schoonheid, hier zijn geboren uit de golven van de zee.

Boek je hotelkamer in Paphos of Aarhus

Aarhus @PixabayAarhus - lokaal geschreven als Århus - is bijna een tegenpool van het kleine Paphos. De havenstad aan de noordoostkust van Jutland, het vasteland van Denemarken, is met bijna 300.000 inwoners de tweede stad van het land. Aarhus is een knooppunt van spoorwegen uit alle delen van het land. De hoofdattractie voor toeristen is Den Gamle By (de Oude Stad), een openluchtmuseum met oude gebouwen uit de Deense geschiedenis, die uit het hele land zijn verzameld. De 13de-eeuwse kathedraal is de grootste kerk van Denemarken.

Meer stedennieuws

Voor beide steden geldt dat er dit jaar een grote variëteit aan activiteiten op de agenda staat. De feestelijkheden in Denemarken beginnen overigens pas officieel in het weekeinde van de 20ste januari.

TIME TO SMILE

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Musea in Nederland: 12 tips voor een museum in elke provincie

Musea in Nederland: 12 tips voor een museum in elke provincie

Musea in Nederland. We hebben een lijstje gemaakt van 12 musea in Nederland, in elke provincie een, die misschien wat onbekender zijn, maar absoluut de moeite waard. Van kunst en geschiedenis, tot wetenschap of cultureel erfgoed, je vindt het in deze musea.

Lees verder

Ik ga op kampeervakantie en ik neem mee...

Ik ga op kampeervakantie en ik neem mee...

Of je nu een kampeervakantie onderneemt in een tent, caravan of camper, er zijn enkele essentiële zaken die je niet mag vergeten om je vakantie soepel en plezierig te laten verlopen. Hier zijn enkele belangrijke dingen die zeker niet mogen ontbreken.

Lees verder

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Breng een bezoek aan de andere kant van de wereld, door een reis naar Australië of Nieuw-Zeeland te boeken. Beide landen hebben je ontzettend veel te bieden op het gebied van natuur en cultuur. Daarbij hoef je niet bang te zijn dat je er niet kunt ontspannen na een drukke periode op het werk of tijdens je studie; beide landen beschikken over tal van fraaie stranden. In dit artikel lees je meer over wat het reizen naar Australië en Nieuw-Zeeland zo de moeite waard maakt.

Lees verder

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Voor veel mensen is een hotelkamer vooral om in te slapen. Zeker bij een stedentrip of weekendje weg is de overnachting vaak ondergeschikt aan de bestemming. Maar een fijn hotel, luxe kamer en een heerlijk bed dragen zeker bij aan het plezier van het nachtje of weekendje weg. En dat hoeft echt niet duur te zijn.

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: zeven tips

Kerstmarkten in Europa: zeven tips
Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

De vele voordelen van een vakantiehuis

De vele voordelen van een vakantiehuis

Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie in eigen land of in een van onze buurlanden. Dichtbij en duurzaam zijn hierbij de sleutelwoorden, al spelen ook luxe en ligging duidelijk mee. Daarbij kiezen steeds meer mensen voor het gemak van een vakantiehuis op een vakantiepark.

Lees verder