Paphos en Aarhus zijn een jaar Europese culturele hoofdsteden

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Paphos @pixabay

Voor zeker twee Europese steden is 2017 een bijzonder jaar. De havensteden Paphos op Cyprus (foto) en Aarhus in Denemarken mogen zich dit jaar culturele hoofdstad van Europa noemen. Voor volgend jaar heeft het Europees Parlement ook aan Nederland gedacht: Leeuwarden mag zich dan een jaar lang culturele hoofdstad noemen, evenals Valletta op Malta.

Met de jaarlijkse keuze wil het Europees Parlement de rijkdom, de verscheidenheid en de gemeenschappelijke kenmerken van de Europese culturen tot hun recht laten komen en ertoe bijdragen dat de burgers van de Europese Unie elkaar beter leren kennen.

Paphos - ook wel Pafos genoemd - is een havenstad met zo’n 35.000 inwoners in het zuidwesten van het eiland in de Middellandse Zee. Vanwege de grote archeologische waarde staat de hele stad op de werelderfgoedlijst van Unesco. Paphos is populair bij toeristen, en toerisme is dan ook een belangrijke bron van inkomsten voor de stad. Naast de mooie stranden komen de toeristen ook voor de natuur in en rond het Troodosgebergte. Niet ver van de stad steekt de rots van Aphrodite (Petra tou Romiou) uit zee op. Volgens legendes zou Aphrodite, de godin van de schoonheid, hier zijn geboren uit de golven van de zee.

Boek je hotelkamer in Paphos of Aarhus

Aarhus @PixabayAarhus - lokaal geschreven als Århus - is bijna een tegenpool van het kleine Paphos. De havenstad aan de noordoostkust van Jutland, het vasteland van Denemarken, is met bijna 300.000 inwoners de tweede stad van het land. Aarhus is een knooppunt van spoorwegen uit alle delen van het land. De hoofdattractie voor toeristen is Den Gamle By (de Oude Stad), een openluchtmuseum met oude gebouwen uit de Deense geschiedenis, die uit het hele land zijn verzameld. De 13de-eeuwse kathedraal is de grootste kerk van Denemarken.

Meer stedennieuws

Voor beide steden geldt dat er dit jaar een grote variëteit aan activiteiten op de agenda staat. De feestelijkheden in Denemarken beginnen overigens pas officieel in het weekeinde van de 20ste januari.

TIME TO SMILE

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Vakantiebeurs voorpret: win entreekaarten

Vakantiebeurs voorpret: win entreekaarten

In 2025 in één dag de wereld ontdekken? Dat kan op de Vakantiebeurs die van 8 tot en met 12 januari gehouden wordt in de Jaarbeurs. Avontuur of natuur, glamping of basic, steden of paradijselijke stranden... je ziet het allemaal in Utrecht. En Puur op reis geeft ook dit jaar weer entreekaarten weg zodat je 'wereldreis' ook nog eens extra voordelig is.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder

Op vakantie in je eigen chalet

Op vakantie in je eigen chalet

Wat is er nou fijner dan vakantie vieren in je eigen chalet of stacaravan. Je hoeft nooit te zoeken naar spullen omdat je precies weet wat je hebt. Je hebt je eigen keukeninventaris en je eigen kasten, waarin je kleding kunt laten hangen. Je kunt altijd naar je chalet gaan, zonder dat je een reservering hoeft te maken. En… de (klein)kinderen kunnen ook heerlijk langs komen en blijven logeren. Maar hoe vind je nu een mooi chalet dat aansluit bij jouw wensen?

Lees verder

Vakantie? Laat je woning veilig achter

Vakantie? Laat je woning veilig achter

Vakantie, een weekendje weg of een avondje uit. Voor dieven en inbrekers ideale momenten om tijdens je afwezigheid hun slag te slaan. Zij houden geen rekening met de impact die een woninginbraak op je heeft. En dat die ring van oma niet waardevol, maar wel dierbaar is daar hebben ze ook geen boodschap aan. Het beste middel om woninginbraak te voorkomen is dan ook een goede inbraakbeveiliging van je huis en spullen. Update: 10 juli 2024, 

Lees verder

De Frans Atlantische kust: zon, zee, strand en musea

De Frans Atlantische kust: zon, zee, strand en musea
We weten wel waarom de Frans Atlantische kust zo populair is: zon, zee, strand en een verscheidenheid aan landschappen. Heerlijk om het zeewater op te snuiven tijdens je vakantie. Maar ook wie cultuur wil snuiven kan prima terecht in dit gebied. Deze zes musea nemen je mee op een reis door de tijd, de natuur en de rijke maritieme geschiedenis van de regio. Of het nu gaat om zoutwinning in Sabres, de wereld van de mosselen in Les Sables-d'Olonne of de vuurtorens aan de Gironde, de musea zijn het bezoeken waard. En niet alleen als het regent.

Lees verder