Nederlander gaat vaker op vakantie, vooral over de grens

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Zwarte Woud De crisis lijkt definitief voorbij. In de eerste helft van het lopende vakantiejaar (oktober 2015 tot en met maart 2016) is het aantal vakanties van Nederlanders maar 6 procent gestegen naar 12,5 miljoen. In dezelfde periode vorig seizoen bleef de teller nog steken op 11,8 miljoen. De verwachting is dat het hele vakantiejaar 2016 een duidelijke groei zal laten zien. Opvallend is de groei van 5 procent in uitgaven voor binnenlandse vakanties. De jongste cijfers zijn afkomstig van NBTC-NIPO Research en werden vrijgegeven tijdens een meeting in de Jaarbeurs Utrecht.

De groei in vakanties wordt vooral gerealiseerd door een stijging van 5 procent van het aantal korte vakanties naar het buitenland. Tussen oktober 2015 en maart 2016 maakten Nederlanders er 3,2 miljoen; hiermee is het niveau van 2012 weer bereikt. Een duidelijke trend is het teruglopend aantal vakanties naar bestemmingen rond de Middellandse Zee (-6 procent), terwijl juist overig Europa (+4 procent) en intercontinentale reizen (+21 procent) het goed doen. Uit het onderzoek van NBTC-NIPO blijkt ook dat gevoel van veiligheid meer dan in het verleden impact heeft op de bestemmingskeuze. Zes op de 10 Nederlanders, vooral degenen met (kleine) kinderen, laten dit aspect in hun uiteindelijke vakantiebestemming zwaar meewegen.

De top 5 buitenlandse vakantiebestemmingen (oktober 2015 – maart 2016) ziet er zo uit:

1 Duitsland
2 Spanje
3 Oostenrijk
4 België
5 Frankrijk

Internet wordt almaar belangrijker

De prominente positie van het internet als boekingskanaal heeft zich verder versterkt. Inmiddels wordt 86 procent van alle reizen naar het buitenland (deels) via internet geboekt. Deze trend is zichtbaar in alle doelgroepen, waarbij de babyboomers het meest gebruikmaken van een desktop, terwijl generatie Y (21-30 jaar) juist kiest voor een laptop (62 procent). De smartphone wordt nog niet echt veel gebruikt voor reisboekingen en schommelt tussen de 1 en 4 procent.

Het aantal samengestelde vakanties blijft groeien. Dit zijn reizen waarbij het vervoer en verblijf bij verschillende aanbieders worden geboekt. In de afgelopen 10 jaar is dit aandeel verdubbeld. Tegelijkertijd is het op de bonnefooi reizen steeds minder populair en ook de verkoop van de pakketreis loopt iets terug.

TIME TO SMILE

Vakantiebeurs 2026: win entreetickets bij Puur op reis

Vakantiebeurs 2026: win entreetickets bij Puur op reis

Vakantiebeurs in de Jaarbeurs Utrecht is dé ultieme manier om in een dag de wereld rond te gaan. Vind de meest bijzondere en mooiste onontdekte bestemmingen van over de hele wereld, ontdek nieuwe culturen, smaken en avonturen en laat je informeren over de nieuwste reistrends. En… doe mee aan onze prijsvraag waarmee je twee entreekaarten kunt winnen zodat je de Vakantiebeurs gratis kunt bezoeken!

Lees verder

Fjorden en steden: een cruise met ms Rotterdam

Fjorden en steden: een cruise met ms Rotterdam

Het regent zachtjes en veel mensen schuilen onder de afdakjes op het dek van ms Rotterdam. Maar als we de kade verlaten breekt de zon door en dat maakt het uitzicht op de verdwijnende Erasmusbrug en de skyline van Rotterdam nog mooier. Is het een voorbode voor de rest van de week? We hopen het. Als een saluut vaart het schip langzaam langs de ss Rotterdam V. Dit voormalig vlaggenschip van Holland America Line ligt nu als hotelschip permanent aan de kade.

Lees verder

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Nog even en dan is het weer zomervakantie! Weet jíj al wat je gaat doen? Ben je van plan met de auto naar Frankrijk te gaan? Of wil je dit keer op de motor richting de Ardennen? Ook kun je de fiets pakken en een lange route door Europa afleggen. Welke plannen je ook hebt, zorg er altijd voor dat je goed verzekerd bent. Een verzekering is namelijk het vangnet als de dingen anders lopen dan je had gehoopt. Wij laten je graag zien welke verzekeringen je nodig hebt om te genieten van een zorgeloze vakantie.

Lees verder

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder