Hotelkamer openen met je smartphone
Zonder sleutel of plastic kaart de deur van je hotelkamer openen? Het kan binnenkort. Hilton werkt aan een toegangssysteem, dat werkt met je smartphone. De eerste hotels van de keten beschikken er al in 2015 over, een jaar later moet het systeem in elk Hilton actief zijn.
Hilton investeert 550 miljoen euro in de nieuwe technologie, zo valt te lezen op Bright.nl. Het blijft vooralsnog onduidelijk hoe de technologie precies werkt, maar mogelijk introduceert Hilton een speciale app die gasten kunnen gebruiken. Zo zou je kunnen inloggen, waarna de hotelkamer - gekoppeld aan jouw account - voortaan met de smartphone kan worden geopend. Hilton is niet de eerste met een deze vernieuwing, andere hotelketens als Starwood werken aan soortgelijke projecten.
Kijkje vooraf
Daarnaast zou Hilton het mogelijk maken om - waarschijnlijk met dezelfde app - een hotelkamer te boeken en via je smartphone alvast in de kamer te kijken. Denk bijvoorbeeld aan de 360-graden-foto’s in Google Maps, waarmee je ergens letterlijk rond kunt kijken. Ook zou het mogelijk zijn om het uitzicht van de kamer alvast te bekijken. Op die manier kun je de voor jou beste kamer uitkiezen.