Top-ergernis in vakantie: geclaimd ligbed bij het zwembad

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Voor bijna driekwart van de Europese vakantiegangers is het een enorme ergernis: geclaimde ligbedden en zonnestoelen rond het zwembad van de accommodatie. Je weet wel: die op de beste plekken, met een handdoekje erop van de aanstaande gebruiker. Meer dan 73 procent van de toeristen ergert zich mateloos aan dit gedrag, constateert Zoover na onderzoek. De vakantiebeoordelingssite gaat actie ondernemen.

Zoover start namens de Europese vakantiegangers een petitie. Met de resultaten gaat het bedrijf naar hotels om die te bewegen iets aan dit fenomeen te doen. De actie is ook een signaal naar andere vakantiegangers: alleen samen kunnen we hier iets aan doen.

Duitsers ergeren zich het meest

Van de Europeanen ergeren de Duitsers zich het meest aan het ‘reserveren’. Helemaal als mensen pas uren later gebruik maken van het ligbed. Van de vakantiegangers is 86 procent er flink op tegen. Nederlanders overstijgen ook het Europees gemiddelde. Van hen ergert 80 procent zich mateloos. Omdat ze bang zijn achter het net te vissen, doet 16 procent mee met het handdoekje leggen. Slechts 4 procent geeft aan het de normaalste zaak van de wereld te vinden.

Poolse vakantiegangers zijn het minst geërgerd en maken zich volgens eigen zeggen het vaakst schuldig aan handdoekje leggen. Van hen geeft 43 procent toe zijn stoel met een handdoek te reserveren, omdat ze de beste plek willen of omdat anderen het ook doen.

Eigenlijk wil het grootste deel van de vakantiegangers niet meedoen met dit fenomeen. Velen reserveren hun stoel op deze manier, omdat anderen het ook doen. Meer dan 16 procent geeft dan ook aan ‘maar mee te doen’, omdat ze anders nooit aan het zwembad kunnen liggen.

Tips voor hotels

Veel hotels weten overigens (nog) niet hoe ze het ‘handdoekje leggen’ het hoofd kunnen bieden. Natuurlijk moeten er voldoende stoelen en bedden aanwezig zijn. Speciaal voor de hotels heeft Zoover alvast tips opgesteld waardoor de vakantie voor iedereen plezierig kan zijn.

  • Sta reserveren voor 9.00 uur in de ochtend niet toe; liggen er wel handdoeken voor deze tijd op de stoelen dan kunnen ze worden weggehaald.
  • Zorg ervoor dat er een speciale balie is met handdoeken van het hotel; alleen deze handdoeken mogen aan het zwembad worden gebruikt zodat vakantiegangers minder snel geneigd zijn vroeg te reserveren.
  • Zorg voor een centraal (digitaal) reserveringssysteem; hiermee kan een bed voor een bepaalde tijd worden gereserveerd.
  • Scherp de regels aan; is een gast meer dan een uur niet bij het zwembad dan zouden badlakens kunnen worden verwijderd.

Meedoen aan de petitie van Zoover?

Reacties

 
#1 Henk van Rijsewijk 09-07-2014 11:52
Een eenvoudige keukenwekker op het ligbed vastschroeven. Maximaal een half uur, daarna zo vaak opnieuw in te stellen als je wilt, maar dan moet je er wel zijn natuurlijk. Ben je er niet dan kunnen je handdoek of spullen bij de balie worden ingeleverd, dit kan door de gasten zelf worden gedaan of door patrouillerend personeel. Je zou het principe ook mooi kunnen doorontwikkelen lijkt me zo.....
Melden aan beheerder
 

Op dit artikel kun je niet (meer) reageren.

Musea in Nederland: 12 tips voor een museum in elke provincie

Musea in Nederland: 12 tips voor een museum in elke provincie

Musea in Nederland. We hebben een lijstje gemaakt van 12 musea in Nederland, in elke provincie een, die misschien wat onbekender zijn, maar absoluut de moeite waard. Van kunst en geschiedenis, tot wetenschap of cultureel erfgoed, je vindt het in deze musea.

Lees verder

Ik ga op kampeervakantie en ik neem mee...

Ik ga op kampeervakantie en ik neem mee...

Of je nu een kampeervakantie onderneemt in een tent, caravan of camper, er zijn enkele essentiële zaken die je niet mag vergeten om je vakantie soepel en plezierig te laten verlopen. Hier zijn enkele belangrijke dingen die zeker niet mogen ontbreken.

Lees verder

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Breng een bezoek aan de andere kant van de wereld, door een reis naar Australië of Nieuw-Zeeland te boeken. Beide landen hebben je ontzettend veel te bieden op het gebied van natuur en cultuur. Daarbij hoef je niet bang te zijn dat je er niet kunt ontspannen na een drukke periode op het werk of tijdens je studie; beide landen beschikken over tal van fraaie stranden. In dit artikel lees je meer over wat het reizen naar Australië en Nieuw-Zeeland zo de moeite waard maakt.

Lees verder

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Voor veel mensen is een hotelkamer vooral om in te slapen. Zeker bij een stedentrip of weekendje weg is de overnachting vaak ondergeschikt aan de bestemming. Maar een fijn hotel, luxe kamer en een heerlijk bed dragen zeker bij aan het plezier van het nachtje of weekendje weg. En dat hoeft echt niet duur te zijn.

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: zeven tips

Kerstmarkten in Europa: zeven tips
Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

De vele voordelen van een vakantiehuis

De vele voordelen van een vakantiehuis

Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie in eigen land of in een van onze buurlanden. Dichtbij en duurzaam zijn hierbij de sleutelwoorden, al spelen ook luxe en ligging duidelijk mee. Daarbij kiezen steeds meer mensen voor het gemak van een vakantiehuis op een vakantiepark.

Lees verder