Een bikini? Dat kannie!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Binnenkort ga ik een cruise maken door het Caribisch gebied. Heerlijk. Ook al is het werk, het is zeker ook relaxen, zon en zwemmen. ZON en ZWEMMEN? Oeps. Dat betekent badpak of bikini mee. Een badpak is prima voor het zwembad, maar zonnen in ééndelig zwart betekent een witte buik en rug. Bikini mee dus. Ik heb er 2, maar waar zijn ze?

Ik duik in mijn kledingkast en kom al snel een exemplaar tegen dat je vroeger misschien nog wel ‘bikini’ had kunnen noemen, maar waar je anno 2014 je neus niet eens meer in wilt snuiten. Trouwens, dat gele T-shirt dat erbij ligt kan eigenlijk ook wel weg. En nu ik toch bezig ben…

Twee uur later is de kast opgeruimd. Keurig nette stapeltjes met keurig nette shirtjes en truitjes lachen me toe. Net als de twee vuilniszakken kleding voor een goed doel. Want die is nog prima, maar mij helaas tijdelijk te klein, zeg maar.
De zak afgedankte en niet meer door te geven kleding staat er zielig naast. En in deze zak zitten ook mijn bikini’s. Dat betekent een ritje naar de winkel.

MIS. In Nederland wordt niet gezwommen in de winter. En ga je ook niet in de winter op reis naar een zonniger oord. Want veel winkels, waar ik toch wel badkleding verwacht, hebben de collectie nog niet binnen. ‘Nee mevrouw, het is nog geen badpakkentijd he. Dat begint zo ongeveer in mei.’ Goh…

Hoera

En dan heb ik geluk. In een lingeriewinkel waar ik normaal niet kom hangt, in het achterste hoekje, een rekje met de zo gezochte badkleding. Één model, maar, voordeel, wel in drie kleuren. Het nadeel zie ik ook: broekje en topje zijn niet los verkrijgbaar. Heel lastig, als je twee verschillende maten hebt.
De twee dames, strak kapsel, perfecte make-up, kijken me meewarig aan. Ik hoor ze bijna denken: ‘Komt de winkel in gerend, wil in de winter een bikini en stelt ook nog eisen. Wat is er mis met een setje?’  Ik beantwoord hun niet uitgesproken vraag en zeg dat, bij zo’n setje, een van de twee onderdelen mij meestal niet past.

Dat is tegen het zere been van beide dames. Natuurlijk past het. Als de top goed zit dan zit het broekje ook goed weten ze. Ik pak de bikini met top in mijn maat, ga het pashokje in, trek het setje aan en schiet in de lach. “Lukt het”, vraagt een van de dames en schuift het gordijn opzij. Met twee handen houd ik het broekje omhoog. Ze trekt een wenkbrauw op: “Merkwaardig. Maar als het niet past, dan hebben we verder niets”, zegt ze.

Het avontuur is voorbij. Ik kleed me aan, knik de dames gedag en ga naar huis. Volgende week nog maar eens een andere winkel proberen. En anders wordt het gewoon eendelig zwart. Want in de winter een bikini? Dat kannie.

Reacties  

 
#1 Melané Fahner-Botha 25-02-2014 06:59
Het schip in gaat gekleurd hoor. Gisteren nog met kleindochter geconstateerd dat de doorsnee zwemster op Zuidplein er blommig bij zal zitten op strand of scheepsdek
Veel plezier en we verheugen ons op je blogs van boord... !
Citeer | Melden aan beheerder
 
 
#2 Luli Fama 25-02-2014 16:23
Aangepast door redactie. URL en verwijzingen naar websites niet toegestaan.

Beste Madeleine,

Ik ben heel benieuwd in welke winkel je bent geweest, vrijwel alle winkels die ons merk voeren hebben al vanaf vorig jaar oktober onze nieuwe badmode collectie in de winkel liggen.

Onze collectie is gebasseerd op mix en match en biedt een uitgebreide keuze aan pasvormen en (caribische) kleuren. Je hebt dus nooit problemen met een topje/broekje wat niet past of niet jou stijl is.

In ieder geval een fijne vakantie/cruise gewenst!!
Citeer | Melden aan beheerder
 
Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Vakantiebeurs 2026: win entreetickets bij Puur op reis

Vakantiebeurs 2026: win entreetickets bij Puur op reis

Vakantiebeurs in de Jaarbeurs Utrecht is dé ultieme manier om in een dag de wereld rond te gaan. Vind de meest bijzondere en mooiste onontdekte bestemmingen van over de hele wereld, ontdek nieuwe culturen, smaken en avonturen en laat je informeren over de nieuwste reistrends. En… doe mee aan onze prijsvraag waarmee je twee entreekaarten kunt winnen zodat je de Vakantiebeurs gratis kunt bezoeken!

Lees verder

Fjorden en steden: een cruise met ms Rotterdam

Fjorden en steden: een cruise met ms Rotterdam

Het regent zachtjes en veel mensen schuilen onder de afdakjes op het dek van ms Rotterdam. Maar als we de kade verlaten breekt de zon door en dat maakt het uitzicht op de verdwijnende Erasmusbrug en de skyline van Rotterdam nog mooier. Is het een voorbode voor de rest van de week? We hopen het. Als een saluut vaart het schip langzaam langs de ss Rotterdam V. Dit voormalig vlaggenschip van Holland America Line ligt nu als hotelschip permanent aan de kade.

Lees verder

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Zorgeloos op vakantie met de juiste verzekering

Nog even en dan is het weer zomervakantie! Weet jíj al wat je gaat doen? Ben je van plan met de auto naar Frankrijk te gaan? Of wil je dit keer op de motor richting de Ardennen? Ook kun je de fiets pakken en een lange route door Europa afleggen. Welke plannen je ook hebt, zorg er altijd voor dat je goed verzekerd bent. Een verzekering is namelijk het vangnet als de dingen anders lopen dan je had gehoopt. Wij laten je graag zien welke verzekeringen je nodig hebt om te genieten van een zorgeloze vakantie.

Lees verder

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is

Oostenrijk is misschien niet het eerste land dat in je opkomt als je denkt aan een vakantie in Europa. Maar wist je dat dit land veel te bieden heeft? Denk bijvoorbeeld aan de adembenemende landschappen, maar ook aan de rijke cultuur en geschiedenis. Dit zijn al een aantal redenen waarom Oostenrijk een bestemming is die je niet mag missen. We vertellen je in dit artikel waarom een vakantie in Oostenrijk zeker de moeite waard is.

Lees verder

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation? Zo blijf je productief en ontspannen tegelijk

Workation: work en vacation gecombineerd, waarbij je dus werk en vakantie met elkaar afwisselt. Het is tegenwoordig enorm populair, want je kunt genieten van de vrijheid, een nieuwe omgeving en wellicht ook minder afleiding. Het is een leuke ervaring waarbij je niet alleen werkt, maar ook geniet. Hoe zorg je ervoor dat je productief en ontspannen tegelijk blijft tijdens een workation? In de onderstaande blog geven we je een aantal handige tips.

Lees verder

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder