Duitse beboet voor illegaal bad in Trevi-fontein
Een Duitse op leeftijd, die dinsdag een bad nam in de beroemde Trevi-fontein in Rome, is veroordeeld tot een boete van 450 euro. Baden in het eeuwenoude monument is nu eenmaal verboden. Onduidelijk is nog waarom de toeriste het water in de Italiaanse hoofdstad ingleed.
Mogelijk is de 60-jarige vrouw geïnspireerd geraakt door Anita Ekberg, die in 1960 een nachtelijk bad nam in de fontein, als onderdeel van de film La Dolce Vita van Federico Fellini. Hoe dan ook, het werd een prijzige onderneming voor de Duitse.
Ze is – uiteraard – niet de eerste die is beboet voor een dergelijke overtreding. Vorige week nog vertoonde een Spanjaard zich poedelnaakt bij de fontein. Vorig jaar juli werden twee jonge Amerikanen beboet met ieder 450 euro, ook voor het illegaal baden in de Trevi-fontein.