Met La Bienal is Sevilla weer flamenco-hoofdstad

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Puur op reis: Flamenco SevillaDeze maand toevallig in Sevilla, de hoofdstad van de Zuid-Spaanse regio Andalusië? Dan moet je eigenlijk naar La Bienal! Dit grootste flamenco-evenement ter wereld wordt om het jaar in de stad gehouden, dit jaar van 8 september tot en met 2 oktober. Sevilla staat in deze periode, nog meer dan anders, in het teken van de flamenco. Het is een groot feest voor zowel amateurs als professionele artiesten, niet alleen in de verschillende theaters, maar ook in de straten van de stad.

Er zijn optredens in de theaters Teatro Alameda, Teatro Central, Teatro de la Maestranza en Teatro Lope de Vega; maar ook in het Real Alcázar, de kloostergang (Claustro) van het Espacio Santa Clara, het gebouw Sant Luis de los Franceses en het Hotel Triana. Vanaf de eerste Bienal de Flamenco in 1980 is dit evenement van belang geweest voor de flamenco-wereld. En dit is gedurende de afgelopen 18 edities alleen maar groter geworden; zowel nationaal als internationaal gezien. Naast het officiële programma is er ook altijd een parallelprogramma met aanvullende activiteiten, projecten en workshops.

Zoek en boek een hotel in Spanje

Flamencodans en -muziek is altijd nauw verbonden geweest met Andalusië. Dus is het niet verwonderlijk dat ook in andere steden in Zuid-Spanje flamencofestivals worden gehouden en niet te vergeten danscursussen flamenco worden gegeven. Ook andere steden, bijvoorbeeld Málaga, kennen een flamenco-biënnale. En ook tijdens het Festival de Jerez, in de plaats Jerez de la Frontera, neemt flamencodans en -muziek een belangrijke plaats in. Tijdens dit festival, dat elk jaar eind februari/begin maart wordt gehouden, worden er zelfs enkele korte flamenco-cursussen gegeven (voor zowel beginners als gevorderden). Maar natuurlijk kunt u ook gewoon één van de vele ‘tablaos’ bezoeken om te genieten van een flamencovoorstelling. Deze ‘tablaos’ zijn niet alleen in het zuiden van Spanje te vinden, maar ook in andere regio´s, zoals in de hoofdstad Madrid.

Alleen bij Vliegtickets.nl boekt u met Air Miles

Tips voor een lange auto- of vliegreis

Tips voor een lange auto- of vliegreis

De meeste mensen zien op tegen een lange(re) vlieg- of autoreis. Natuurlijk is het vooruitzicht van vakantie heerlijk, maar je wilt zo uitgerust mogelijk aankomen. En zeker als je economy vliegt zijn de stoelen krap, is de zitting dun en kun je amper achterover met de rugleuning. Ook in de auto kunnen stoelen oncomfortabel worden als je er langere tijd in moet zitten. We geven wat tips voor een lange auto- of vliegreis. 

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

Noorderlicht: dit natuurfenomeen met je eigen ogen zien staat bij veel mensen op hun verlanglijstje. Maar waar kun je nu het beste het noorderlicht zien. Wordt het Zweden? Of toch IJsland? We geven je vijf mooie plekken, die overigens ook zonder het noorderlicht zeer de moeite waard zijn

Lees verder

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Nederland telt inmiddels 3,4 miljoen E-bikes en 350.000 elektrische auto’s. Prettige vervoermiddelen, al kunnen de actieradius en het laden nog wel dingetjes zijn. Puur op reis trekt voor het eerst met een elektrische auto van Nederland naar het zuiden van Frankrijk. Een verslag van onthaasten 2.0, dat kunnen we alvast voorspellen.

Lees verder

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Wat zou het heerlijk zijn om altijd businessclass of eersteklas te vliegen. Zeker op langere vluchten is dat zoveel comfortabeler dan in economy class. Helaas hangt daar ook een behoorlijk prijskaartje aan. En niet iedereen kan, of wil, zich dat extra bedrag veroorloven. Toch kun je ook voor minder geld je een aantal dingen doen om de vliegreis ook in economy een stuk aangenamer te maken.Trouwens, deze tips zijn ook zeer bruikbaar voor langere auto- bus- of treinreizen.

Lees verder

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum
Adrikaanse kunst: met de tentoonstelling In Schitterend Licht geeft het Afrika Museum in Berg en Dal een platform aan hedendaagse kunst uit Afrika. De tentoonstelling vormt een dynamische dialoog tussen heden en het recente verleden en viert de rijkdom en diversiteit van Afrikaanse kunst en de verspreiding daarvan. 

Lees verder