Chefs koken in de Algarve de sterren van de hemel

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Culinair feest in de Algarve @ Gourmet Culinary ExtravaganzaDrie dagen koken op een heel hoog niveau. Dat gaan elf sterrenchefs eind deze maand doen in de Algarve tijdens de eerste Gourmet Culinary Extravaganza. Het culinaire evenement wordt gehouden in het Conrad Algarve Hotel in Quinta do Lago en is toegankelijk voor zowel gasten van dit vijfsterrenhotel als eetliefhebbers van buiten.

De chefs van bekende en minder bekende restaurants met een of meer Michelinsterren komen uit Nederland, Portugal, Spanje, Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Egypte. Uit eigen land zijn Jacob-Jan Boerma, driesterren-chef van De Leest (Krasnapolsky) en Sidney Schutte, tweesterren-chef van Librije’s Zusje (Waldorf Astoria) in Amsterdam, actief in het zuiden van Portugal.

Vijf smaakvolle events

De Gourmet Culinary Extravaganza bestaat uit vijf events. Op de openingsdag, zaterdag 29 oktober, stellen Schutte, Roel Lintermans (Les Solistes, Berlijn), Matt Tebutt (Schpoons and Forx, Bournemouth) en Heinz Beck (Gusto, Quinta do Lago) een zevengangendiner. Zondag 30 oktober begint met een ‘informele’ BBQ Brunch. Chef-kok Joe Barza (Conrad Cairo) showt in restaurant Dado waarom de Libanese keuken momenteel zo geliefd is. ’s Avonds is het partytime, tijdens de Underground Culinary Extravaganza. Het exclusieve diner, waar alle chefs aan meewerken, kent live entertainment en is het hoofdevent van het festival.

De derde Gourmet-dag begint maandag 31 oktober met de Pasta Party. Tijdens deze Italiaanse lunch in Gusto genieten gasten van de beste antipasti, pasta en pizza, uit handen van Heinz Beck, tevens chef van het befaamde driesterrenrestaurant La Pergola in Rome. Het afsluitende event is wederom een zevengangendiner inclusief Portugese wijnen bij Gusto; een samenwerking tussen topkoks Claude Bosi (Hibiscus, Londen), Paolo Casagrande (Lasarte, Barcelona) en Beck. De vijf verschillende events zijn overigens los van elkaar te boeken en te bezoeken.

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Breng een bezoek aan de andere kant van de wereld, door een reis naar Australië of Nieuw-Zeeland te boeken. Beide landen hebben je ontzettend veel te bieden op het gebied van natuur en cultuur. Daarbij hoef je niet bang te zijn dat je er niet kunt ontspannen na een drukke periode op het werk of tijdens je studie; beide landen beschikken over tal van fraaie stranden. In dit artikel lees je meer over wat het reizen naar Australië en Nieuw-Zeeland zo de moeite waard maakt.

Lees verder

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Voor veel mensen is een hotelkamer vooral om in te slapen. Zeker bij een stedentrip of weekendje weg is de overnachting vaak ondergeschikt aan de bestemming. Maar een fijn hotel, luxe kamer en een heerlijk bed dragen zeker bij aan het plezier van het nachtje of weekendje weg. En dat hoeft echt niet duur te zijn.

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: zeven tips

Kerstmarkten in Europa: zeven tips
Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

De vele voordelen van een vakantiehuis

De vele voordelen van een vakantiehuis

Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie in eigen land of in een van onze buurlanden. Dichtbij en duurzaam zijn hierbij de sleutelwoorden, al spelen ook luxe en ligging duidelijk mee. Daarbij kiezen steeds meer mensen voor het gemak van een vakantiehuis op een vakantiepark.

Lees verder

Welke fietsendrager heb je nodig op vakantie?

Welke fietsendrager heb je nodig op vakantie?

Wil je graag je eigen fiets meenemen op vakantie met de auto? Dan kun je het beste een fietsendrager aanschaffen en monteren. Met een fietsendrager kun je namelijk alle kanten op. Zeker als je veel met de auto onderweg bent voor langere tijd of voor een vakantie, is een fietsdrager de ideale manier om je fiets mee te nemen. Toch is niet iedere fietsendrager geschikt voor elke fiets of elke auto. Daarom in dit artikel tips om de juiste fietsendrager te kiezen.

Lees verder

Volop genieten in luxe en natuur

Volop genieten in luxe en natuur

Hoe is het om vakantie te vieren in een huisje op een recreatiepark? Het antwoord daarop kun je niet zo een, twee, drie geven. Het hangt er namelijk nogal vanaf welk park je kiest. Zelf hou ik van parken die niet ‘standaard’ zijn. Waar je verdwaalt in de eindeloze rij dezelfde huisjes. Wat ik wel wil is een park waar luxe en natuur wel standaard zijn. Op naar Limburg dus…

Lees verder