Grootste iglo ter wereld staat in Zermatt

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Puur op reis: Zwitserland heeft grootste iglo ter wereldZo’n 1400 sneeuwblokken van ruim 35 kilogram hebben Zwitserland op de lijst van Guinness World Records gezet: de grootste iglo ter wereld staat in het wintersportgebied Zermatt-Matterhorn. Het bouwwerk is ongeveer 10 meter hoog en heeft een doorsnede van bijna 13 meter. De iglo is tot april gratis te bezoeken. 

Voor opname in de lijst van Guinness World Records heeft jurylid Seyda Subasi-Gemici zaterdag 30 januari het record officieel bevestigd: de hoogte is 9,92 meter en de doorsnede bedraagt 12,90 meter. Het oude wereldrecord was sinds 19 februari 2011 in handen van Canada, waar een iglo met een hoogte van 5,30 meter en een doorsnede van 9,20 meter was gebouwd.

De Zwitserse record-iglo staat op 2727 meter hoogte, naast het bestaande iglodorp in het Walliser skigebied Zermatt-Matterhorn. Bezoekers nemen de Gornergratbahn tot aan het station Rotenboden, vanwaar het nog zo’n 10 minuten lopen is naar de locatie. Het uitzicht op de Matterhorn is uniek: eenmaal buiten staat men oog in oog met de meest gefotografeerde berg van Zwitserland.

Twee teams met in totaal 14 gekwalificeerde iglobouwers hebben het kunstwerk in 11 dagen opgezet. Ongeveer 1400 sneeuwblokken van ruim 35 kilo vormen de solide basis van de iglo. Aan de buitenkant zijn de blokken bedekt met een sneeuwlaag om de isolatie te bevorderen. De binnenkant is verfraaid met indrukwekkende sneeuw- en ijskunstwerken. Daarnaast biedt een tentoonstelling informatie over het ontstaan en de ontwikkeling van Zwitserse iglodorpen door de firma Iglu-Dorf. De grootste iglo ter wereld is gratis te bezoeken, maar kan ook worden afgehuurd voor een bedrijfsevenement of een privéfeest.

Vakantiebeurs voorpret: win entreekaarten

Vakantiebeurs voorpret: win entreekaarten

In 2025 in één dag de wereld ontdekken? Dat kan op de Vakantiebeurs die van 8 tot en met 12 januari gehouden wordt in de Jaarbeurs. Avontuur of natuur, glamping of basic, steden of paradijselijke stranden... je ziet het allemaal in Utrecht. En Puur op reis geeft ook dit jaar weer entreekaarten weg zodat je 'wereldreis' ook nog eens extra voordelig is.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder

Op vakantie in je eigen chalet

Op vakantie in je eigen chalet

Wat is er nou fijner dan vakantie vieren in je eigen chalet of stacaravan. Je hoeft nooit te zoeken naar spullen omdat je precies weet wat je hebt. Je hebt je eigen keukeninventaris en je eigen kasten, waarin je kleding kunt laten hangen. Je kunt altijd naar je chalet gaan, zonder dat je een reservering hoeft te maken. En… de (klein)kinderen kunnen ook heerlijk langs komen en blijven logeren. Maar hoe vind je nu een mooi chalet dat aansluit bij jouw wensen?

Lees verder

Vakantie? Laat je woning veilig achter

Vakantie? Laat je woning veilig achter

Vakantie, een weekendje weg of een avondje uit. Voor dieven en inbrekers ideale momenten om tijdens je afwezigheid hun slag te slaan. Zij houden geen rekening met de impact die een woninginbraak op je heeft. En dat die ring van oma niet waardevol, maar wel dierbaar is daar hebben ze ook geen boodschap aan. Het beste middel om woninginbraak te voorkomen is dan ook een goede inbraakbeveiliging van je huis en spullen. Update: 10 juli 2024, 

Lees verder

De Frans Atlantische kust: zon, zee, strand en musea

De Frans Atlantische kust: zon, zee, strand en musea
We weten wel waarom de Frans Atlantische kust zo populair is: zon, zee, strand en een verscheidenheid aan landschappen. Heerlijk om het zeewater op te snuiven tijdens je vakantie. Maar ook wie cultuur wil snuiven kan prima terecht in dit gebied. Deze zes musea nemen je mee op een reis door de tijd, de natuur en de rijke maritieme geschiedenis van de regio. Of het nu gaat om zoutwinning in Sabres, de wereld van de mosselen in Les Sables-d'Olonne of de vuurtorens aan de Gironde, de musea zijn het bezoeken waard. En niet alleen als het regent.

Lees verder