Nederlander bezuinigt op de wintersport
Nederlanders zetten dit jaar het mes in de wintersportvakantie. In een peiling van ING onder 58.000 mensen zegt ruim een derde minder uit te gaan geven. Van deze groep slaat 90 procent een jaartje over, de resterende 10 procent probeert goedkoper op vakantie te gaan, bijvoorbeeld door een minder duur skigebied te kiezen.
Dat een groot aantal mensen ervoor kiest om dit jaar helemaal niet te gaan, verbaast de onderzoekers niet. Volgens Marten van Garderen van het Economisch Bureau van ING valt er nu eenmaal moeilijker te bezuinigen op wintersportvakanties dan op vakanties in de zomermaanden. “De laatste kun je wat makkelijker iets inkorten, met een weekje wintersport gaat dat niet.”
Branchevereniging ANVR heeft vergelijkbare ervaringen. Er zijn 11,7 procent minder boekingen gedaan dan vorig jaar, meldt ANVR op basis van nieuwe cijfers. Vooral Duitsland krijgt een klap: -21 procent. Oostenrijk en Frankrijk blijven onder Nederlanders weliswaar het populairst, maar beide landen moesten eveneens een behoorlijke teruggang accepteren: -11 procent voor Oostenrijk, -10 procent voor Frankrijk.