Miljoenen voor herstel Great Barrier Reef Australië

1.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Great Barrier Reef©CSharker-Pixabay
Great Barrier Reef©CSharker-Pixabay

Een bedrag van 500 miljoen Australische dollar, omgerekend zo’n 312 miljoen euro, gaat de Australische regering komende jaren investeren om het Great Barrier Reef te herstellen. De minister van Milieu Josh Frydenberg lichtte in een interview met ABC News toe dat het de grootste investering uit de geschiedenis is.

Een deel van het geld gaat naar boeren die het moeten gebruiken om hun landbouwmethodes  aan te passen en het gebruik van pesticiden te verminderen.
Het merendeel wordt geïnvesteerd in herstel van het rif, verbetering van de waterkwaliteit en de bestrijding van doornenkronen. Deze  zeesterren  voeden zich met het koraal en zijn volgens het Australian Institute of Marine Science verantwoordelijk voor de verdwijning van zeker de helft van het koraal.  Ook zorgen de zeesterren ervoor dat het koraal anders reageert op hogere temperaturen en licht waardoor het verbleekt en uiteindelijk afsterft.

Het  Great Barrier Reef is het grootste koraalrif ter wereld. Het is bestaat in totaal uit duizenden kleine koraalriffen en is zo’n  345.000 vierkante kilometer groot. Sinds 1981 staat het rif op de werelderfgoedlijst.

Volgens Frydenberg is het redden van het Great Barrier Reef “Niet alleen een investering in het rif zelf, maar ook in de banen van Australiërs en onze economie. Met het geld worden 64,000 bestaande banen gesteund en worden er nog duizenden meer gecreëerd.

Naast het belang  voor Australië,  de wereld en de wetenschap is het rif ook erg populair bij de  miljoenen toeristen die jaarlijks naar Australië afreizen om de koraalriffen te zien.

Reactie toevoegen
Reacties zijn van harte welkom. Reclame maken, producten promoten of websites vermelden is niet toegestaan.

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Breng een bezoek aan de andere kant van de wereld, door een reis naar Australië of Nieuw-Zeeland te boeken. Beide landen hebben je ontzettend veel te bieden op het gebied van natuur en cultuur. Daarbij hoef je niet bang te zijn dat je er niet kunt ontspannen na een drukke periode op het werk of tijdens je studie; beide landen beschikken over tal van fraaie stranden. In dit artikel lees je meer over wat het reizen naar Australië en Nieuw-Zeeland zo de moeite waard maakt.

Lees verder

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Voor veel mensen is een hotelkamer vooral om in te slapen. Zeker bij een stedentrip of weekendje weg is de overnachting vaak ondergeschikt aan de bestemming. Maar een fijn hotel, luxe kamer en een heerlijk bed dragen zeker bij aan het plezier van het nachtje of weekendje weg. En dat hoeft echt niet duur te zijn.

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: zeven tips

Kerstmarkten in Europa: zeven tips
Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

De vele voordelen van een vakantiehuis

De vele voordelen van een vakantiehuis

Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie in eigen land of in een van onze buurlanden. Dichtbij en duurzaam zijn hierbij de sleutelwoorden, al spelen ook luxe en ligging duidelijk mee. Daarbij kiezen steeds meer mensen voor het gemak van een vakantiehuis op een vakantiepark.

Lees verder

Welke fietsendrager heb je nodig op vakantie?

Welke fietsendrager heb je nodig op vakantie?

Wil je graag je eigen fiets meenemen op vakantie met de auto? Dan kun je het beste een fietsendrager aanschaffen en monteren. Met een fietsendrager kun je namelijk alle kanten op. Zeker als je veel met de auto onderweg bent voor langere tijd of voor een vakantie, is een fietsdrager de ideale manier om je fiets mee te nemen. Toch is niet iedere fietsendrager geschikt voor elke fiets of elke auto. Daarom in dit artikel tips om de juiste fietsendrager te kiezen.

Lees verder

Volop genieten in luxe en natuur

Volop genieten in luxe en natuur

Hoe is het om vakantie te vieren in een huisje op een recreatiepark? Het antwoord daarop kun je niet zo een, twee, drie geven. Het hangt er namelijk nogal vanaf welk park je kiest. Zelf hou ik van parken die niet ‘standaard’ zijn. Waar je verdwaalt in de eindeloze rij dezelfde huisjes. Wat ik wel wil is een park waar luxe en natuur wel standaard zijn. Op naar Limburg dus…

Lees verder