Terreur op vliegveld Istanboel: zeker 36 doden

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Puur op reis: aanslag Atatürk
foto Twitter
UPDATE
Bij zelfmoordaanslagen op het vliegveld Atatürk in Istanboel zijn zeker 36 mensen om het leven gekomen. Twee of mogelijk drie terroristen bliezen zichzelf gisteravond laat op in de hal van de internationale luchthaven in de Turkse miljoenenstad. Er zou sprake zijn van 150 gewonden, aldus de lokale gouverneur. Sommigen verkeren volgens hem nog in levensgevaar.

De politie gaat ervan uit dat de terreurgroep Islamitische Staat (IS) achter de aanslag zit, heeft Dogan gemeld. Het persbureau baseert zich hierbij op bronnen binnen de politie. Een regeringsfunctionaris spreekt die bewering overigens tegen, volgens hem is het nog te vroeg om deze conclusie te trekken.

Alle vluchten van en naar het vliegveld in Istanbul zijn geschrapt. Vlucht KL617 vanuit Amsterdam moest gisteravond halverwege omkeren, omdat het vliegtuig niet kon landen in de Turkse stad. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft nog geen melding ontvangen dat er Nederlanders onder de slachtoffers zijn.

Turkije is dit jaar al eerder getroffen door aanslagen, gepleegd door zowel IS als de Koerdische terreurorganisatie PKK. De terreur is een klap voor de toeristenindustrie. Vorige maand nam het aantal buitenlandse bezoekers in Turkije in vergelijking met een jaar eerder met ruim eenderde af.

 

 

 

Tips voor een lange auto- of vliegreis

Tips voor een lange auto- of vliegreis

De meeste mensen zien op tegen een lange(re) vlieg- of autoreis. Natuurlijk is het vooruitzicht van vakantie heerlijk, maar je wilt zo uitgerust mogelijk aankomen. En zeker als je economy vliegt zijn de stoelen krap, is de zitting dun en kun je amper achterover met de rugleuning. Ook in de auto kunnen stoelen oncomfortabel worden als je er langere tijd in moet zitten. We geven wat tips voor een lange auto- of vliegreis. 

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

Noorderlicht: dit natuurfenomeen met je eigen ogen zien staat bij veel mensen op hun verlanglijstje. Maar waar kun je nu het beste het noorderlicht zien. Wordt het Zweden? Of toch IJsland? We geven je vijf mooie plekken, die overigens ook zonder het noorderlicht zeer de moeite waard zijn

Lees verder

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Nederland telt inmiddels 3,4 miljoen E-bikes en 350.000 elektrische auto’s. Prettige vervoermiddelen, al kunnen de actieradius en het laden nog wel dingetjes zijn. Puur op reis trekt voor het eerst met een elektrische auto van Nederland naar het zuiden van Frankrijk. Een verslag van onthaasten 2.0, dat kunnen we alvast voorspellen.

Lees verder

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Wat zou het heerlijk zijn om altijd businessclass of eersteklas te vliegen. Zeker op langere vluchten is dat zoveel comfortabeler dan in economy class. Helaas hangt daar ook een behoorlijk prijskaartje aan. En niet iedereen kan, of wil, zich dat extra bedrag veroorloven. Toch kun je ook voor minder geld je een aantal dingen doen om de vliegreis ook in economy een stuk aangenamer te maken.Trouwens, deze tips zijn ook zeer bruikbaar voor langere auto- bus- of treinreizen.

Lees verder

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum
Adrikaanse kunst: met de tentoonstelling In Schitterend Licht geeft het Afrika Museum in Berg en Dal een platform aan hedendaagse kunst uit Afrika. De tentoonstelling vormt een dynamische dialoog tussen heden en het recente verleden en viert de rijkdom en diversiteit van Afrikaanse kunst en de verspreiding daarvan. 

Lees verder