Eindhoven Airport opent herbouwde parkeergarage

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Eindhoven Airport
Eindhoven Airport

Nadat in juli 2017 een groot gedeelte van de parkeergarage bij Eindhoven Airport instortte is het pand volledig herbouwd en wordt P1, die pal tegenover de terminal ligt, op 1 oktober 2019 opgeleverd.

Het multifunctionele parkeergebouw markeert volgens de luchthaven “De eerste stap in de metamorfose van het voorterrein van Eindhoven Airport tot een aangenaam verblijfsgebied waar belangrijke rollen zijn weggelegd voor groen, kunst, technologie en design”.

In de parkeergarage is ruimte voor 780 parkeerplaatsen (inclusief een Kiss & Ridezone). Er zijn diverse oplaadpunten voor elektrische auto’s, een ruim opgezette overdekte OV-terminal (bussen) en een fietsenstalling met 110 plekken. Daarnaast is in het gebouw een vestiging van een fastfoodketen ondergebracht. De parkeergarage is zowel zonder als met reservering te gebruiken. Reserveren kan met aankomst vanaf 7 oktober.

Roel Hellemons, directeur Eindhoven Airport: “We zijn er trots op dat we P1 binnenkort in gebruik kunnen nemen. Dankzij de gezamenlijke inspanningen van velen is dit complex volledig herbouwd. Hierbij zijn de geleerde lessen uit de diverse onderzoeken naar de gedeeltelijke instorting meegenomen.”

Busterminal

Een goede bereikbaarheid- ook met openbaar vervoer-  is een van de pijlers uit de strategie van Eindhoven Airport. Daarbij past ook de realisatie van de ruim opgezette overdekte busterminal om het voor reizigers aantrekkelijker te maken met het OV naar de luchthaven te reizen. “Maar ook voor mensen die Eindhoven en Brabant willen bezoeken”, zo meldt de luchthaven.

Nog niet klaar met verbouwen

Eindhoven Airport is nog niet klaar met verbouwen. Direct na de ingebruikname van P1 wordt gestart met de facelift van het voorterrein direct grenzend aan de terminal. Dit gebied gaat op de schop en wordt ingericht tot een verblijfsgebied dat ook dienst kan doen als evenemententerrein. Tevens biedt het voorterrein plaats aan ‘de parels van de regio’ zodat op het terrein van de luchthaven al zichtbaar wordt wat er in de Brainportregio op tal van gebieden gebeurt.

Naast de upgrade van het voorterrein wordt ook de verbinding naar de terminal sterk verbeterd. Zo  wordt een ruim opgezette Airport Boulevard aangelegd vanaf parkeergarage P4 naar de terminal. Het lichtplan van het voorterrein en boulevard wordt ook verzorgd door lichtarchitect Hollands. In beide gebieden komen lichtmasten met programmeerbare gekleurde leds. De programmering kan gerelateerd worden aan thema’s en/of aan de actualiteit. Hollands: “We zetten met het lichtplan de lichtstad op de kaart. De verlichting- bestaande uit bewegende lijnen- moet vooral uitstijgen boven het functionele. Deze moet emotie oproepen, een verhaal vertellen en zorgen voor beleving.”

Bij de herontwikkeling van het gebied neemt ook het groen een prominente plek in. Er worden tal van bomen geplant waarvan een aantal wordt uitgelicht. De oplevering van het voorterrein en de Airport boulevard staat gepland voor april 2020.

Boek ook je vliegvakantie vanaf EIndhoven.

 

 

Tips voor een lange auto- of vliegreis

Tips voor een lange auto- of vliegreis

De meeste mensen zien op tegen een lange(re) vlieg- of autoreis. Natuurlijk is het vooruitzicht van vakantie heerlijk, maar je wilt zo uitgerust mogelijk aankomen. En zeker als je economy vliegt zijn de stoelen krap, is de zitting dun en kun je amper achterover met de rugleuning. Ook in de auto kunnen stoelen oncomfortabel worden als je er langere tijd in moet zitten. We geven wat tips voor een lange auto- of vliegreis. 

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten in Europa: negen tips

Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

5 Mooie plekken waar je het noorderlicht goed kunt zien

Noorderlicht: dit natuurfenomeen met je eigen ogen zien staat bij veel mensen op hun verlanglijstje. Maar waar kun je nu het beste het noorderlicht zien. Wordt het Zweden? Of toch IJsland? We geven je vijf mooie plekken, die overigens ook zonder het noorderlicht zeer de moeite waard zijn

Lees verder

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Met de elektrische auto op weg naar Frankrijk

Nederland telt inmiddels 3,4 miljoen E-bikes en 350.000 elektrische auto’s. Prettige vervoermiddelen, al kunnen de actieradius en het laden nog wel dingetjes zijn. Puur op reis trekt voor het eerst met een elektrische auto van Nederland naar het zuiden van Frankrijk. Een verslag van onthaasten 2.0, dat kunnen we alvast voorspellen.

Lees verder

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Tips om korte en langere vliegreizen aangenamer te maken

Wat zou het heerlijk zijn om altijd businessclass of eersteklas te vliegen. Zeker op langere vluchten is dat zoveel comfortabeler dan in economy class. Helaas hangt daar ook een behoorlijk prijskaartje aan. En niet iedereen kan, of wil, zich dat extra bedrag veroorloven. Toch kun je ook voor minder geld je een aantal dingen doen om de vliegreis ook in economy een stuk aangenamer te maken.Trouwens, deze tips zijn ook zeer bruikbaar voor langere auto- bus- of treinreizen.

Lees verder

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum

Afrikaanse kunst in het Afrika Museum
Adrikaanse kunst: met de tentoonstelling In Schitterend Licht geeft het Afrika Museum in Berg en Dal een platform aan hedendaagse kunst uit Afrika. De tentoonstelling vormt een dynamische dialoog tussen heden en het recente verleden en viert de rijkdom en diversiteit van Afrikaanse kunst en de verspreiding daarvan. 

Lees verder