Airbus van EgyptAir gekaapt boven Egypte
Update 16.00: De kaping van de Airbus is voorbij. De kaper heeft zich overgegeven.
Update 12.05: Aan boord van de gekaapte Airbus is een 56-jarige Nederlander, zo weet Buitenlandse Zaken. Over de overige nationaliteiten van de mensen die nog aan boord van het toestel zitten is nog niets bekend. Ook heeft de dader nog geen concrete eisen gesteld.
Een Airbus A320 met 81 mensen aan boord is vanmorgen boven Egypte gekaapt. Het toestel van EgyptAir is uitgeweken naar Larnaka op Cyprus. Daar is het merendeel van de passagiers vrijgelaten. De kaper zou naast de bemanning nog enkele buitenlandse inzittenden vasthouden.
Het toestel was op weg van de havenstad Alexandrië naar de hoofdstad Caïro. De kaper zegt een bomgordel te dragen, zo heeft hij aan de piloten laten weten. Die namen onderweg contact op met de luchtverkeersleiding van het vliegveld van Larnaca met het verzoek daar te mogen landen. Na de landing leidden onderhandelingen met de kaper al snel tot de vrijlating van veel passagiers. Op de passagierslijst zouden 10 Amerikanen en 8 Britten staan.
Volgens diverse berichten kan de kaping de genadeslag zijn voor wat de inspanningen van Egypte betreft om het toerisme weer wat op te krikken en investeringen aan te trekken. De kaping gebeurt vijf maanden na het neerhalen van een Russisch passagiersvliegtuig boven de Sinaï.