Maranello, vooral voor mannen

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Ferrarimuseum in Maranello

Natuurlijk lopen er (mooie) vrouwen rond in Maranello, maar de Italiaanse gemeente is vooral in trek bij mannen. Vaders met zonen, opa’s met kleinzonen, vriendengroepen; van heinde en verre komen ze naar de vlek in de regio Emilia-Romagna om zich te verlekkeren aan wat misschien wel het beroemdste automerk ter wereld is: Ferrari.

In Maranello worden de sportwagens gebouwd, in Maranello worden ze tentoongesteld, in Maranello zie en hoor je ze bovengemiddeld vaak op straat. Kortom, Maranello ademt Ferrari. Wie alles over het merk van het Steigerende Paard te weten wil komen, spoedt zich in de gemeente ten zuiden van Modena naar de Galleria Ferrari aan de Via Dino Ferrari 43, de straat die is vernoemd naar de jong overleden zoon van grondlegger Enzo Ferrari.

Puur op reis_Ferrari V12, Maranello, Italië Puur op reis_Ferrari F1, Maranello, Italië Puur op reis_Ferrarimuseum in Maranello, Italië

Het museum richt zich op Ferrari’s geschiedenis, heden en toekomst. Er is een permanente tentoonstelling gewijd aan de Formule 1 en het wereldkampioenschap, met veel historische modellen. Daarnaast zijn er veel straatauto’s te zien, het merendeel in de bekende rode kleur. Actief kun je zijn in simulators: een semiprofessioneel exemplaar voor volwassenen en een minder indringende voor kinderen. En natuurlijk is aan eten en drinken gedacht, en aan een fanshop, waar je van alles en nog wat kunt aanschaffen met daarop het Ferrari-logo.Puur op reis_Ferrarimuseum in Maranello, Italië

 

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Tips om voedselvergiftiging op reis te voorkomen

Op vakantie genieten we van nieuwe smaken en gerechten. Wanneer we wat ouder zijn of een minder sterk immuunsysteem hebben kunnen we echter gevoeliger reageren op voedsel van mindere kwaliteit of dat besmet is met bacteriën of bestrijdingsmiddelen. Herstel van een voedselvergiftiging kan dagen duren en een groot deel van je vakantieplezier vergallen. We geven wat tips om voedselvergiftiging thuis, maar vooral op reis, zoveel mogelijk te voorkomen.

Lees verder

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

Leiden, ontdek de Bronstijd en de stad

De tentoonstelling ‘Bronstijd. Vuur van verandering’ is van 18 oktober 2024 tot en met 16 maart 2025 te zien is in het Rijksmuseum van Oudheden. Deze grote overzichtstentoonstelling richt zich op de rijke ergernis in de prehistorie van Nederland en West-Europa: de bronstijd (2000-800 v.Chr.) en is een mooie gelegenheid om ook het huidige Leiden te ontdekken.

Lees verder

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Winterzonvakantie: we tippen 5 heerlijke winterzonbestemmingen

Veel 50Plussers gaan buiten de schoolvakantieperiodes op reis. Het voor- en najaar zijn de populairste seizoenen, maar ook de ‘winterzonbestemmingen’ doen het goed. Heerlijk genieten op een mooie plek van de zon terwijl het ‘thuis’ guur en koud is. En die winterzonvakanties worden al volop geboekt.

Lees verder

Op vakantie in je eigen chalet

Op vakantie in je eigen chalet

Wat is er nou fijner dan vakantie vieren in je eigen chalet of stacaravan. Je hoeft nooit te zoeken naar spullen omdat je precies weet wat je hebt. Je hebt je eigen keukeninventaris en je eigen kasten, waarin je kleding kunt laten hangen. Je kunt altijd naar je chalet gaan, zonder dat je een reservering hoeft te maken. En… de (klein)kinderen kunnen ook heerlijk langs komen en blijven logeren. Maar hoe vind je nu een mooi chalet dat aansluit bij jouw wensen?

Lees verder

Vakantie? Laat je woning veilig achter

Vakantie? Laat je woning veilig achter

Vakantie, een weekendje weg of een avondje uit. Voor dieven en inbrekers ideale momenten om tijdens je afwezigheid hun slag te slaan. Zij houden geen rekening met de impact die een woninginbraak op je heeft. En dat die ring van oma niet waardevol, maar wel dierbaar is daar hebben ze ook geen boodschap aan. Het beste middel om woninginbraak te voorkomen is dan ook een goede inbraakbeveiliging van je huis en spullen. Update: 10 juli 2024, 

Lees verder

De Frans Atlantische kust: zon, zee, strand en musea

De Frans Atlantische kust: zon, zee, strand en musea
We weten wel waarom de Frans Atlantische kust zo populair is: zon, zee, strand en een verscheidenheid aan landschappen. Heerlijk om het zeewater op te snuiven tijdens je vakantie. Maar ook wie cultuur wil snuiven kan prima terecht in dit gebied. Deze zes musea nemen je mee op een reis door de tijd, de natuur en de rijke maritieme geschiedenis van de regio. Of het nu gaat om zoutwinning in Sabres, de wereld van de mosselen in Les Sables-d'Olonne of de vuurtorens aan de Gironde, de musea zijn het bezoeken waard. En niet alleen als het regent.

Lees verder