Gorillababy geboren in Artis

Na de bevalling at Binti de nageboorte direct op. Dit is normaal bij gorilla’s om vermoedelijk zo mineralen terug te winnen die anders verloren gaan. De andere jonge gorilla’s toonden hier erg veel interesse in, waarop Binti ze lieten mee-eten. Ze namen direct hun kans om het jong van dichtbij te bekijken en voorzichtig aan te raken. De verzorgers konden dit unieke moment filmen.
Net als mensen en alle andere hogere zoogdieren moeten Gorilla's het moederen en leven in een groep leren. Dat doen ze door te kijken naar andere vrouwtjes in de groep en te zien hoe zij hun jongen zogen, vasthouden en verzorgen. Pas als gorillavrouwtjes dit hebben meegemaakt, kunnen ze zelf een jong grootbrengen.
Er wordt in september nog een geboorte verwacht: Gorillavrouwtje Sindy is ook drachtig. Hiermee zal de gorillagroep in Artis bestaan uit negen gorilla's.











