Meer vliegverkeer op de vliegvelden

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

vliegtuigen
Puur op reis: vliegtuigen

Na twee mindere jaren voor de Nederlandse vliegvelden zijn er in 2011 weer meer vliegtuigen geland en vertrokken, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In totaal arriveerden en vertrokken er 462.330 vluchten op en van de vijf grote vliegvelden in ons land. Het totaal aantal vliegbewegingen vanaf Schiphol, Eindhoven Airport, Groningen Airport Eelde, Maastricht-Aachen Airport en Rotterdam The Hague Airport lag in 2009 en 2010 nog iets onder de 430.000: een stijging van ruim 8 procent in 1 jaar.

 

Volgens een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Milieu komt de plotselinge opleving van de luchtvaartsector vooral door het afschaffen van de zogenoemde tickettax. Deze extra belasting op vliegtickets werd in 2008 ingevoerd en in 2009 alweer afgeschaft. "Duitsland heeft hem juist ingevoerd. Dat verklaart een piek in het aantal vliegbewegingen op Schiphol".
Volgens luchtvaartexpert Benno Baksteen loopt de stijging en daling van het aantal vliegbewegingen ook parallel aan het economische klimaat en speelde dat eveneens een rol bij de stijging in 2011.

 

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Ontdek de andere kant van de wereld in Australië en Nieuw-Zeeland

Breng een bezoek aan de andere kant van de wereld, door een reis naar Australië of Nieuw-Zeeland te boeken. Beide landen hebben je ontzettend veel te bieden op het gebied van natuur en cultuur. Daarbij hoef je niet bang te zijn dat je er niet kunt ontspannen na een drukke periode op het werk of tijdens je studie; beide landen beschikken over tal van fraaie stranden. In dit artikel lees je meer over wat het reizen naar Australië en Nieuw-Zeeland zo de moeite waard maakt.

Lees verder

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Wellness en luxe, ook voor een nachtje weg

Voor veel mensen is een hotelkamer vooral om in te slapen. Zeker bij een stedentrip of weekendje weg is de overnachting vaak ondergeschikt aan de bestemming. Maar een fijn hotel, luxe kamer en een heerlijk bed dragen zeker bij aan het plezier van het nachtje of weekendje weg. En dat hoeft echt niet duur te zijn.

Lees verder

Kerstmarkten in Europa: zeven tips

Kerstmarkten in Europa: zeven tips
Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.

Lees verder

De vele voordelen van een vakantiehuis

De vele voordelen van een vakantiehuis

Nederlanders gaan steeds vaker op vakantie in eigen land of in een van onze buurlanden. Dichtbij en duurzaam zijn hierbij de sleutelwoorden, al spelen ook luxe en ligging duidelijk mee. Daarbij kiezen steeds meer mensen voor het gemak van een vakantiehuis op een vakantiepark.

Lees verder

Welke fietsendrager heb je nodig op vakantie?

Welke fietsendrager heb je nodig op vakantie?

Wil je graag je eigen fiets meenemen op vakantie met de auto? Dan kun je het beste een fietsendrager aanschaffen en monteren. Met een fietsendrager kun je namelijk alle kanten op. Zeker als je veel met de auto onderweg bent voor langere tijd of voor een vakantie, is een fietsdrager de ideale manier om je fiets mee te nemen. Toch is niet iedere fietsendrager geschikt voor elke fiets of elke auto. Daarom in dit artikel tips om de juiste fietsendrager te kiezen.

Lees verder

Volop genieten in luxe en natuur

Volop genieten in luxe en natuur

Hoe is het om vakantie te vieren in een huisje op een recreatiepark? Het antwoord daarop kun je niet zo een, twee, drie geven. Het hangt er namelijk nogal vanaf welk park je kiest. Zelf hou ik van parken die niet ‘standaard’ zijn. Waar je verdwaalt in de eindeloze rij dezelfde huisjes. Wat ik wel wil is een park waar luxe en natuur wel standaard zijn. Op naar Limburg dus…

Lees verder