zonnetjeOok vandaag wordt het een prachtige dag en de ANWB verwacht dan ook drukte op de Nederlandse wegen. Files worden vooral verwacht richting de kust en recreatiegebieden. Ook op de wegen naar Maastricht (kunstbeurs Tefaf) en Lisse (Keukenhof) zal meer verkeer zijn dan normaal.
De verwachting van WeerOnline is zonnige periode met een maximum temperatuur van 13 gragen in het noorden tot 17 graden in het zuiden van Nederland. Ook morgen, dinsdag en woensdag blijf het nog mooi met temperaturen tot 17 graden.
Daarnaast spelen werkzaamheden een rol in mogelijke vertragingen. Bij Utrecht zijn er werkzaamheden op de A12 en de A27. De snelweg A67 Venlo richting Eindhoven is tot maandagochtend tussen Helden en Geldrop afgesloten. Op de A12 tussen Gouda en Woerden kan verkeershinder ontstaan omdat er een extra rijstrook wordt aangelegd.
Maart 2012 maakt kans om in de top tien van de warmste maartmaanden ooit te belanden. De gemiddelde temperatuur staat nu op 7,5 graden Celsius. Er is in ieder geval al een warmterecord gevestigd: niet eerder werd het op 22 maart zo warm als dit jaar.
De meeste mensen zien op tegen een lange(re) vlieg- of autoreis. Natuurlijk is het vooruitzicht van vakantie heerlijk, maar je wilt zo uitgerust mogelijk aankomen. En zeker als je economy vliegt zijn de stoelen krap, is de zitting dun en kun je amper achterover met de rugleuning. Ook in de auto kunnen stoelen oncomfortabel worden als je er langere tijd in moet zitten. We geven wat tips voor een lange auto- of vliegreis.
Kerstmarkten. Voor veel mensen betekent dat sfeer en gezelligheid. Stap in de auto, neem de bus of pak de trein naar een van deze kerstmarkten in Europa. Van klein tot groot, van ondergronds tot op het water, kerstmarktliefhebbers kunnen dit jaar hun hart weer ophalen.
Noorderlicht: dit natuurfenomeen met je eigen ogen zien staat bij veel mensen op hun verlanglijstje. Maar waar kun je nu het beste het noorderlicht zien. Wordt het Zweden? Of toch IJsland? We geven je vijf mooie plekken, die overigens ook zonder het noorderlicht zeer de moeite waard zijn
Nederland telt inmiddels 3,4 miljoen E-bikes en 350.000 elektrische auto’s. Prettige vervoermiddelen, al kunnen de actieradius en het laden nog wel dingetjes zijn. Puur op reis trekt voor het eerst met een elektrische auto van Nederland naar het zuiden van Frankrijk. Een verslag van onthaasten 2.0, dat kunnen we alvast voorspellen.
Wat zou het heerlijk zijn om altijd businessclass of eersteklas te vliegen. Zeker op langere vluchten is dat zoveel comfortabeler dan in economy class. Helaas hangt daar ook een behoorlijk prijskaartje aan. En niet iedereen kan, of wil, zich dat extra bedrag veroorloven. Toch kun je ook voor minder geld je een aantal dingen doen om de vliegreis ook in economy een stuk aangenamer te maken.Trouwens, deze tips zijn ook zeer bruikbaar voor langere auto- bus- of treinreizen.
Adrikaanse kunst: met de tentoonstelling In Schitterend Licht geeft het Afrika Museum in Berg en Dal een platform aan hedendaagse kunst uit Afrika. De tentoonstelling vormt een dynamische dialoog tussen heden en het recente verleden en viert de rijkdom en diversiteit van Afrikaanse kunst en de verspreiding daarvan.