‘Toerisme kan vredige gebieden creëren’
Als overheden meer investeren in een verwelkomende sfeer voor toeristen, leidt dit uiteindelijk tot meer vrede in het land. Die conclusie trekt de World Travel & Tourism Council. Landen met een open, duurzame toerismesector ervaren hogere niveaus van vrede en lagere niveaus van conflict en geweld, blijkt uit een recent rapport van de WTTC.
De organisatie stelt dat het voor het functioneren van overheden goed is om te investeren in de duurzaamheid van de toerismesector. Uit het onderzoek waarop het rapport is gebaseerd, blijkt dat hoe duurzamer en opener landen zijn naar toeristen, hoe vrediger het land is. Zelfs landen waar conflicten plaatshadden werden vrediger, als ze zich meer openstelden naar toeristen.
,,Ik ben heel blij dat dit onderzoek laat zien dat reizen en toerisme een sterk verband hebben met het creëren van vredige gebieden,” stelt directeur David Scowsill van de WTTC. ,,In een wereld waar het risico steeds groter wordt en er zorgen zijn over de veiligheid, laat dit onderzoek bewijs zien waarom overheden zich moeten richten op toerisme.”