Bloot op de fiets door Amsterdam
Ook dit jaar kun je in Amsterdam bloot op de fiets tijdens de World Naked Bike Ride. Het is de vierde keer dat dit evenement wordt gehouden in de hoofdstad en voor de negende keer wereldwijd. Volgens de organisatie is de WNBR een ludiek protest tegen het gebruik van de auto en de daarmee samenhangende luchtvervuiling. Daarnaast is het een promotie voor het gebruik van de fiets als het meest milieuvriendelijk en niet vervuilende vervoermiddel. "Aangedreven door de meest energiezuinige motor die er bestaat, het eigen lijf."
Fietsen zonder kleren benadrukt nog eens extra de kwetsbaarheid van de fietser in het hedendaagse drukke verkeer. Deelnemers worden verwacht op 9 juni tussen 12.00 en 13.00 uur bij het NS Station Amsterdam Amstel. Van daaruit gaan de fietsers gekleed naar een park in de buurt. Hier kun je je uitkleden en als je dat leuk vindt ook je lichaam laten beschilderen, bodypainten etc. De rit begint om 14.00 uur en voert door het centrum van Amsterdam via onder andere de Magere Brug, Rembrandtplein, Spui en Leidseplein.
De WNBR is een jaarlijkse ludieke fietsmanifestatie in meer dan 50 steden in 20 landen over de hele wereld, waarin de deelnemers een positieve houding naar lijf en milieu willen demonstreren en bevorderen.